Epic Games kupuje Harmonix, aby stworzyć “muzyczne podróże” w “Fortnite”

Epic Games nabyło Harmonix, studio odpowiedzialne za takie tytuły jak Guitar Hero, Zespół Rockowy, Dance Central i ostatnio Fuser. Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Wizja firmy Epic dotycząca Harmonix wiąże się z metawersem. W najbliższej przyszłości planują stworzyć ” muzyczne podróże i rozgrywkę dla Fortnite.”

Patrząc przez ten obiektyw, zainteresowanie Epic studiem ma sens. Poza częstą współpracą z marką, Fortnite jest w tym momencie najbardziej znany ze swoich wirtualnych koncertów. W ciągu ostatnich dwóch lat garstka głównych artystów, takich jak Ariana Grande i Travis Scott, przyciągnęła duże zainteresowanie grą. W tym drugim przypadku, na przykład, ponad 12,3 osób oglądało jednocześnie występ Scotta.

W międzyczasie Harmonix twierdzi, że będzie nadal wspierać istniejące już gry. To znaczy Zespół Rockowy gracze mogą nadal czekać na nowe DLC i Fuser gracze mogą oczekiwać, że studio będzie nadal gospodarzem wydarzeń. Ponadto każda gra, która jest obecnie dostępna w serwisie Steam, będzie nadal sprzedawana w sklepie Valve.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.