EV startup Arrival buduje fabrykę akumulatorów o wartości 11,5 miliona dolarów w Karolinie Północnej

Brytyjsko-amerykański producent pojazdów ogłosił dziś, że planuje założyć fabrykę akumulatorów wartą 11,5 miliona dolarów w Charlotte w Karolinie Północnej. Fabryka będzie trzecim zakładem firmy w mieście. Będzie on położony zaledwie kilka kroków od swojej wkrótce pełnej siedziby w Ameryce Północnej. Po uruchomieniu zakładu będzie on dostarczał baterie do “Mikrofabryki” firmy, tworząc około 150 dodatkowych miejsc pracy. 

“Wprowadzając montaż naszych autorskich modułów akumulatorów wysokiego napięcia we własnym zakresie, staramy się być jak najbardziej zintegrowani pionowo”, powiedział dyrektor generalny Arrival Mike Ableson. “Pozwoli nam to na jeszcze większą kontrolę nad funkcjonalnością i kosztami naszych produktów oraz przeniesienie tych oszczędności na klienta, jednocześnie dążąc do naszego celu, jakim jest zero waste production.”Firma powiedziała TechCrunch zakład powinien mieć zdolność produkcyjną do 350 000 modułów akumulatorowych rocznie. 

Przybycie ma wiele jazdy na sukces jego Van EV. W 2020 r. UPS zamówił u producenta 10 000 elektrycznych ciężarówek, z możliwością zakupu dodatkowych 10 000 pojazdów, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Ogłoszenie pojawia się tego samego dnia Toyota powiedział, że zbuduje 1,29 mld dolarów fabryki akumulatorów w centralnej Karolinie Północnej.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.