Niedobory w łańcuchu dostaw mają wpływ nawet na wpływ influencerów

Counter act  

Aby przeciwdziałać problemom z zaopatrzeniem, niektóre marki używają wpływowych osób do promowania szerszego zakresu produktów, zamiast skupiać się na kilku elementach. “Nasi klienci nie są tak dominujący produkt, jak Ton “to jest zabawka sezonu” ” – powiedziała Mae Karwowski, CEO oczywiście, agencji marketingu influencer. “Wiadomości są bardziej ogólne i pokazują zróżnicowaną ofertę produktową.”

Marki zmieniają również treść, aby skupić się na innych aspektach świątecznych poza dawaniem prezentów. “Jasne, konsumenci szukają wpływowych pomysłów na prezenty, ale także inspiracji do dekoracji domu, motywów imprezowych, przepisów, a może nawet miejsc do podróży” – powiedział Horowitz.

Pomimo niepewności twórcy w tym sezonie świątecznym nadal cieszą się dużym popytem, co spowodowało wzrost wskaźników influencerów. Szczególnie TikTok cieszy się dużym zainteresowaniem marek. 

Platforma odnotowała nasycenie markami poszukującymi twórców, co również napędza wskaźniki influencerów. “Jest tak wiele marek walczących o ich uwagę” – powiedział Karwowski, dodając, że marki mogą spodziewać się wzrostu stóp o 15-30%.

Ryan Detert, CEO Influential, powtarza to, mówiąc, że nowe zbiory twórców, którzy stali się sławni na TikTok, przyciągają znaczne budżety. “Widzieliśmy, jak marki zmieniają kampanie o około tydzień, aby pracować z konkretnym influencerem” – powiedział. “Influencerzy są nowym poparciem celebrytów, a marki chętnie czekają na współpracę z nimi.”

Oczekuje się, że wydatki na reklamy cyfrowe w USA na treści wpływowe w mediach społecznościowych wzrosną do miliarda dolarów 6 w listopadzie i grudniu, według Salesforce, co stanowi 20% wszystkich wydatków na reklamy cyfrowe w tym roku. 

Kolejną blokadą jest to, że influencerzy są bardziej selektywni w Markach, z którymi współpracują lub mają już długoterminowe oferty marek.  

“Influencerzy są bardziej zaplanowani i uporządkowani swoimi treściami niż w zeszłym roku” – powiedział Karwowski. “Marki, które ugruntowały te relacje, cieszą się, że tak się stało.”

Marki będą opierać się na wpływowych”, aby wywołać emocjonalny związek między świętami a marką”, powiedział Jess Phillips, założyciel i dyrektor generalny Social Standard, agencji marketingowej, która łączy marki z talentami społecznościowymi. 

Horowitz echos to: “w zeszłym sezonie świątecznym firmy były na uboczu lub nawet nie były pewne, czy ich publiczność jest tutaj. Ale teraz to rozumieją i widzimy to w wpływowych zmianach cen i ograniczonej dostępności.”

Zobacz Przewodnik Ad Age 2021 Social Commerce tutaj.