FAA ujawnia 50 lotnisk, które będą miały strefy buforowe 5G w paśmie C

Gdy usługi AT & T i Verizon C-band 5G zostaną uruchomione 19 stycznia, będą wdrażać strefy buforowe wokół 50 lotnisk w USA, aby zmniejszyć ryzyko zakłóceń lotu. Federalna Administracja Lotnictwa opublikowała listę (PDF) 50 wybranych lotnisk, które obejmują główne węzły pasażerskie, takie jak Chicago O ‘ Hare International, Dallas-Fort Worth i Los Angeles International. Jako The Wall Street Journal uwagi: obejmuje również lotniska w mglistych i pochmurnych miejscach, takich jak Seattle-Tacoma International, a także węzły cargo, takie jak Indianapolis International.

Przewoźnicy mieli wdrożyć usługę 5G przy użyciu nowo zakupionych częstotliwości 5 stycznia, ale zgodzili się spełnić prośbę FAA i Departamentu Transportu o przesunięcie ekspansji o kolejne dwa tygodnie. Władze zamierzają wykorzystać dodatkowy czas na zbadanie obaw, że nowe częstotliwości są zbyt zbliżone do częstotliwości używanych przez wysokościomierze radarowe samolotów. Urządzenia mierzą odległość między samolotem a ziemią, aby pomóc samolotom wylądować w słabej widoczności i złych warunkach pogodowych. Firmy bezprzewodowe zaprzeczają, że użycie częstotliwości pasma C dla 5G zakłóci lotnictwo.

FAA powiedziała, że międzynarodowe lotnisko Hartsfield-Jackson i niektóre z innych najbardziej ruchliwych lotnisk w USA brakuje na liście, ponieważ nie są one w pobliżu obszarów, w których wdrażane są nowe usługi 5G. Tymczasem inne duże lotniska nie są również uwzględnione, ponieważ są uważane za wystarczająco daleko od najbliższych wież 5G. 

Linie lotnicze dla Ameryki, stowarzyszenie, które reprezentuje główne Północnoamerykańskie linie lotnicze, powiedział Reuters oraz The Post w oświadczeniu, że docenia ” wysiłki FAA w celu wdrożenia środków łagodzących dla lotnisk, które mogą być najbardziej dotknięte zakłóceniami generowanymi przez wdrożenie nowej usługi 5G.”Jednak Kevin Burke, CEO airport trade group Airports Council International-North America, jest mniej niż zadowolony. Burke powiedział, że lista jest ” w dużej mierze nieistotna, ponieważ cały system lotniczy ma zostać negatywnie dotknięty przez ten źle zaplanowany i skoordynowany rozwój usługi 5G w portach lotniczych i wokół nich.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.