Facebook broni meta rebrandingu przed rozprawą informatora

Krytycy, w tym Haugen i brytyjscy prawodawcy, stwierdzili, że firma powinna skupić się na bezpieczeństwie istniejących platform przed utworzeniem nowej. 

To jest” fałszywy wybór”, powiedział Bickert. “Zrobimy obie te rzeczy.”

Powiedziała, że firma popiera zapewnienie użytkownikom większej przejrzystości i kontroli nad algorytmami, które określają to, co widzą “w ogóle.”

“Widziałem propozycje regulacji w ciągu prawie 10 lat, które tu jestem, że na powierzchni, brzmi świetnie,” powiedziała. “Ale kiedy zanurzasz się w ich szczegółach, zdajesz sobie sprawę, że mogą być pewne niezamierzone konsekwencje.”

Czytaj więcej na ten temat: jak rebranding Facebooka może zmienić firmę

Unijna Ustawa o rynkach cyfrowych ukierunkowana byłaby na zachowania antykonkurencyjne, natomiast ustawa o usługach cyfrowych regulowałaby sposób postępowania przedsiębiorstw z nielegalnymi i szkodliwymi treściami. Oba wnioski są przedmiotem dyskusji w instytucjach UE i mają zostać wdrożone w przyszłym roku.

Parlamentarzyści mają skupić swoje pytania na Haugen ustawy o usługach cyfrowych i czy jej wniosek zrobi wystarczająco dużo, aby rozwiązać algorytmy donosi whistle blower dać zbyt wiele priorytetu dezinformacji i mowy nienawiści.

Unijny komisarz ds. rynków wewnętrznych, Thierry Breton, powiedział, że spotkał się z Haugenem wcześniej w poniedziałek i w oświadczeniu powtórzył nastroje brytyjskich prawodawców dotyczące odpowiedzialności wykonawczej.

“Na koniec dnia to prezes i zarząd są odpowiedzialni za działania swojej firmy” – powiedział. “Sfera cyfrowa nie jest wyjątkiem.”

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News