Facebook daje twórcom $ 35,000 na zrobienie rolek w trwającej walce o influencerów

Aby zilustrować twórcom swoje zaangażowanie w ich sukces, Facebook zaprezentował wczoraj plany wzmocnienia swojego produktu Stars, który ludzie mogą kupić i wysłać do swoich ulubionych twórców, którzy zazwyczaj otrzymują jeden procent za gwiazdę. Na przykład uruchomienie sklepu Stars pozwoli ludziom łatwiej kupić produkt po niższych cenach na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

W grudniu Facebook organizuje Stars Fest, aby zwrócić większą uwagę na twórców i sposoby, w jakie fani mogą ich wspierać. Uroczystość, która trwa do grudnia. 31, obejmie ograniczoną sprzedaż gwiazd, a także wirtualne prezenty i odznaki, ekskluzywne transmisje na żywo twórców i dzień twórcy gwiazd.

Twórcy będą mieli szansę podwoić swoje zarobki poprzez bonusy gwiazd, które również rozdadzą fanom 3 miliony dolarów w darmowych gwiazdkach. Ruch ten wynika z ogłoszonej na początku tego roku inwestycji Meta w twórców na platformach o wartości 1 miliarda dolarów.

Mając nadzieję, że Gwiazdy staną się bardziej interaktywne, Facebook uruchamia Stars Party, zabawne ćwiczenie, w którym grupy ludzi mogą współpracować podczas transmisji na żywo, aby osiągnąć cel Gwiazdy. Nowe odznaki i rankingi, które rozpoznają najlepszych nadawców, jeszcze bardziej zachęcają do zaangażowania się w produkt.

Wreszcie Facebook testuje gwiazdy w innych obszarach swojej platformy, w tym filmy na kanale wiadomości, Watch i zakładce gry. W ramach rozszerzenia testy na bębnach rozpoczną się w przyszłym roku.