Facebook dodaje funkcje zarabiania do grup Facebook dodaje funkcje zarabiania do grup

Facebook wprowadza funkcje monetyzacji do kolejnej części swojego serwisu: grup. Sieć społecznościowa testuje nowe narzędzia, które umożliwiają administratorom grup zarabianie pieniędzy, dzięki nowym funkcjom zakupów, pozyskiwania funduszy i subskrypcji.

Firma ogłosiła aktualizacje na swoim corocznym wydarzeniu Communities Summit, gdzie powiedziała, że nowe funkcje pomogą ludziom, którzy prowadzą grupy “podtrzymać” społeczności, które zbudowali. Wraz ze zmianami Facebook jest administratorem grupy na trzy sposoby zarabiania na swoich społecznościach. Pierwsze dwa, sklepy społecznościowe i zbiórki pieniędzy, Mirror znajduje się gdzie indziej na platformie. Sklepy społecznościowe to rozszerzenie istniejących funkcji Facebooka i pozwala administratorom grup sprzedawać gadżety tematyczne lub inne towary. Podobnie, fundraisery umożliwią administratorom crowdfundowanie konkretnych projektów lub w inny sposób “zrekompensują koszty prowadzenia grupy.”

Ale trzecia funkcja jest zupełnie nowa: płatne podgrupy. Podgrupy są zasadniczo mniejszymi grupami-w grupie a, w których członkowie płacą miesięczną opłatę za uczestnictwo. Podczas gdy Facebook umożliwia również administratorom grup konfigurowanie bezpłatnych podgrup, płatna wersja tej funkcji jest najnowszym wysiłkiem firmy w zakresie tworzenia produktów opartych na subskrypcji. W innych miejscach Facebook Promuje subskrypcje jako sposób na zarabianie pieniędzy przez twórców, zarówno za pośrednictwem biuletynów, jak i subskrypcji fanów dla streamerów. W kontekście grup subskrypcje mają na celu umożliwienie dostępu do ekskluzywnych lub specjalistycznych treści, takich jak “coaching lub networking lub głębsze rozmowy.”

Facebook

Facebook mówi, że Facebook nie oczekuje, że wszystkie grupy będą chciały lub potrzebują płatnych funkcji, ale że wiele grup już sprzedaje swój własny towar lub organizuje zbiórki pieniędzy. Więc przyniesienie narzędzi bezpośrednio do nich może być użyteczne. Z drugiej strony grupy były również domem dla najbardziej toksycznych i podzielających treści Facebooka, a firma czasami starała się utrzymać problematyczne grupy w ryzach.

Facebooka, wydaje się prawie nieuniknione, że niektóre grupy znajdą sposób na niewłaściwe użycie tych narzędzi (Facebook planuje powolne wdrażanie, więc większość grup nie będzie miała dostępu do tych funkcji od razu.) Smith zauważa, że podgrupy będą miały takie same narzędzia do moderacji jak szersza grupa i że w niektórych przypadkach może to ułatwić obsługę administratorowi. “To będzie klasyfikować dyskusje w różnych podgrupach, a następnie mogą zarządzać nimi bardziej efektywnie,” powiedziała. Dodała, że grupy i podgrupy będą również zobowiązane do przestrzegania wytycznych handlowych firmy i zasad pozyskiwania funduszy.

O ile grupy zostały oczernione, funkcja jest również tą, którą Facebook często wskazuje jako dowód na to, że jego platforma może łączyć ludzi i być siłą na dobre. Facebook wskazał również, że grupy odegrają ważną rolę w jego planie budowy metawersu. “Skupiamy się na budowaniu mostów z naszych aplikacji na ekranach 2D w bardziej wciągające wirtualne doświadczenia”, powiedział Mark Zuckerberg na początku czwartkowego wydarzenia. “Facebook i Twoje grupy będą w tym Centralne.”

Zuckerberg nadal wyjaśnia, co Metaverse oznacza dla sieci społecznościowej i firmy znanej obecnie jako Meta. Nietrudno sobie jednak wyobrazić, że dzisiejsze grupy na Facebooku mogą pewnego dnia zamieszkać wirtualne przestrzenie w metawersie, choć ta wizja wciąż jest “daleka od rzeczywistości”, mówi Smith.

Oprócz nowych funkcji monetyzacji, Facebook ogłosił kilka innych updates dla grup, w tym:

  • Nowe funkcje dostosowywania, które pozwalają administratorom zmieniać kolory tła, style czcionek i inne aspekty wyglądu grup

  • Czaty społecznościowe ułatwiające kontakt administratorom i moderatorom grup

  • Nowa sekcja “polecane”, aby Administratorzy grupy mogli przypinać zawartość, która pozostaje na górze grupy

  • Facebook planuje również rozpocząć testowanie nowego zestawu funkcji, które usprawnią obsługę grup i stron dla administratorów, którzy zarządzają zarówno grupą, jak i odpowiednią stroną. Nadal nie jest do końca jasne, jak to będzie działać, ale Facebook twierdzi, że celem jest wprowadzenie na strony funkcji specyficznych dla grupy, takich jak narzędzia do moderacji, a jednocześnie umożliwienie administratorom “używania oficjalnego głosu podczas interakcji ze społecznością.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.