“Tryb profesjonalny” Facebooka pozwala twórcom zarabiać na własnej stronie profilowej

Facebook uruchomił nowy tryb profesjonalny dla profili, który pozwoli uprawnionym twórcom zarabiać pieniądze bez konieczności tworzenia osobnej strony. Facebook parent Instagram jest częścią miliardowej inwestycji w twórców, która obejmuje premie dla influencerów na Instagramie i rozszerzenie programu Stars ogłoszonego wczoraj przez CEO Marka Zuckerberga. 

Największą cechą profili trybu professional jest dodanie programu bonusowego Reels Play, który pozwala twórcom zarabiać do 35 000 $miesięcznie na podstawie wyświetleń kwalifikujących się bębnów (filmów). Wcześniej ten program był dostępny tylko dla użytkowników posiadających strony. Będzie to zaproszenie tylko dla profili zawodowych, z Więcej informacji o tym, jak tworzyć kołowrotki tutaj. 

W ramach Reels Facebook planuje dodać możliwość tworzenia dłuższych, 60 sekundowych bębnów, zapisywania szkiców w połowie tworzenia i tworzenia kompozycji z wielu klipów. Te funkcje pojawią się” wkrótce ” i planuje rozszerzyć bębny na kolejne kraje w przyszłym roku. Tryb Professional pozwala również profilom zobaczyć ten sam rodzaj danych analitycznych postów i odbiorców, które otrzymują użytkownicy stron, w tym udostępnienia, reakcje i komentarze. Możesz również zobaczyć wzrost obserwatora w czasie. 

Jest zastrzeżenie, które, nic dziwnego, wiąże się z prywatnością. Po włączeniu trybu profesjonalnego “każdy może cię śledzić i oglądać publiczne treści w swoim kanale” – powiedział Facebook. Jednak nadal będziesz mógł ograniczyć określone posty lub aktualizacje tylko do znajomych.

Facebook gra Facebook catchup na konkurencyjnych platformach ze społecznością twórców, szczególnie TikTok, który niedawno przeszedł 3 miliardy pobrań i wyprzedza Facebooka w zaangażowaniu użytkowników. Oprócz nowych profili niedawno wprowadzono witrynę Stars store, która pozwala twórcom zarabiać pieniądze od obserwujących bez płacenia prowizji ze sklepu z aplikacjami. Tryb profesjonalny jest obecnie testowany z ograniczoną liczbą profili w USA, ale zostanie rozszerzony na więcej osób w USA “wkrótce” i więcej krajów w nadchodzących miesiącach. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.