Hiszpańskojęzyczni moderatorzy Facebooka podobno pracują w niebezpiecznych warunkach

Nie jest tajemnicą, że Meta zatrudnia pracowników kontraktowych, aby wykonywali wiele ciężkiej pracy, egzekwując Zasady moderacji treści na Facebooku. I pomimo pomocy jednej z najcenniejszych firm na świecie, pracownicy ci często narzekali na swoją pracę polegającą na słabym wynagrodzeniu i pracy wywołującej niepokój. Niektórzy mówią, że są traktowani gorzej niż inni pracownicy.

Według Wiadomości BuzzFeed, Genpact, meta podwykonawca, który wcześniej był oskarżony o sprzyjanie złym warunkom pracy, zażądał od hiszpańskojęzycznych moderatorów ze swojego biura w Richardson w Teksasie, aby zgłaszali się do pracy osobistej od kwietnia 2021 roku. Pracownicy ci musieli narażać swoje zdrowie na ryzyko zarówno koronawirusa Delta, jak i koronawirusa Omicron, podczas gdy ich angielskojęzyczni odpowiednicy mogli przejeżdżać przez biuro w trzymiesięcznej rotacji.

Wiadomość o sytuacji w Genpact pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak pracownicy Accenture, innego meta podwykonawcy, z powodzeniem protestowali, aby zmusić firmę do zniesienia wymogu, który obowiązywał setki moderatorów Facebooka, aby powrócili do pracy osobistej 24 stycznia.

Wykonawcy, którzy rozmawiali z Wiadomości BuzzFeed roszczenie Genpact utrzymuje je również w nieuzasadnionych standardach. Mówią, że oczekuje się, że podejmą decyzje dotyczące moderacji w około minutę, zachowując 85-procentowy wskaźnik dokładności. Komplikuje to fakt, że meta podobno nie rozpowszechnia wytycznych dotyczących stosowania standardów społecznościowych Facebooka w języku innym niż Angielski, pozostawiając tych pracowników w sytuacji, w której są zmuszeni najpierw przetłumaczyć te wskazówki przed ich zastosowaniem. 

I jest skala problemu, z którym zespół musi się zmierzyć. Facebook i Instagram są również odpowiedzialne za posty hiszpańskojęzycznych użytkowników w większości krajów Ameryki Łacińskiej, ale oprócz moderowania treści zamieszczanych przez osoby mieszkające w Ameryce Północnej, zespół Genpact jest odpowiedzialny za posty na Facebooku i Instagramie. W samym Meksyku Facebook ma ponad 84 miliony użytkowników. Natomiast zespół rynku meksykańskiego Genpact składa się z około 50 osób.

“Korzystamy z połączenia technologii i ludzi, aby zachować treści, które łamią nasze zasady, poza naszą platformą, i chociaż sztuczna inteligencja poczyniła postępy w tej dziedzinie, ludzie są kluczową częścią naszych wysiłków w zakresie bezpieczeństwa”, powiedział rzecznik Meta Engadget. “Wiemy, że te zadania mogą być trudne, dlatego ściśle współpracujemy z naszymi partnerami, aby stale oceniać, jak najlepiej wspierać te zespoły.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.