FaZe Clan, moonpay strike deal, aby połączyć krypto, NFTs i Esport

“MoonPay i FaZe Clan łączy wspólny cel: oboje chcemy wzmocnić ekonomię twórców i gier”, powiedział współzałożyciel i dyrektor generalny MoonPay Ivan Soto-Wright w oświadczeniu zapowiadającym partnerstwo. “Wpływ klanu FaZe na społeczność graczy jest bezkonkurencyjny. To ekscytujące nowe partnerstwo ma potencjał, aby stworzyć krypto-Gamingową żongernautę, jakiej świat nigdy nie widział.” 

Platformy kryptowalutowe stały się w tym roku bardziej znane, a branża zyskała impuls od ludzi przebywających w domu i zainteresowanych gospodarką kryptograficzną. Część tego została napędzana przez historie o AMC lub Dogecoin widząc gwałtowne ceny akcji lub wyceny, i przez sportowców, takich jak Tom Brady i Steph Curry staje inwestorów i twarze publiczne dla krypto. MoonPay nie jest jedyną firmą kryptowalutową, która poszukuje partnerstw w zakresie gier i sportów. Na początku tego roku stadion Miami Heat został przemianowany na ftx Arena, a Crypto.com zawarła umowę o nadanie praw do nazwy, która spowoduje, że Staples Center stanie się Crypto.com Arena.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

“Skupiamy się na budowaniu kultury i biznesu NFT kierowanego przez społeczność, który ekscytuje naszych fanów i wyraża markę FaZe w nowy i innowacyjny sposób. Jako wiodący głos w kulturze młodzieżowej ważne jest, abyśmy wywiązali się z naszej odpowiedzialności za ochronę naszej społeczności, gdy świat zaczyna obejmować Web3”, powiedział Lee Trink, CEO klanu FaZe. “Nasza współpraca z MoonPay odnosi się do obu tych celów, tworząc silne podstawy i bezpieczną ścieżkę dla naszej podróży do metaverse.” 

Współpraca z MoonPay rozpoczęła się wspólną aktywizacją w Art Basel-Miami. Wydarzenie tylko na zaproszenie-“FaZe Forever powered by MoonPay” – pokazało sztukę cyfrową, NFTs i wirtualną modę od społeczności FaZe.