Ford i Rivian anulować plan wspólnego opracowania EV

Ford i Rivian porzucili plan, który mieli wspólnie opracować. W rozmowie z Wiadomości Motoryzacyjne, CEO Forda Jim Farley powiedział, że producent samochodów pójdzie sam, ponieważ ma produkować 600 000 pojazdów rocznie do końca 2023 roku.

Kiedy firma zainwestowała 500 milionów dolarów w Rivian w 2019 roku, obaj powiedzieli, że będą współpracować przy produkcji EV marki Ford z układem napędowym “deskorolki” startupu. Na początku 2020 roku obaj, powołując się na pandemię, anulowali pojazd marki Lincoln. W tym czasie powiedzieli, że nadal planują iść naprzód z “alternatywnym pojazdem” opartym na technologii Rivian. Ten projekt też nie pójdzie do przodu.

“W tej chwili mamy coraz większe zaufanie do naszej zdolności do wygrania w przestrzeni elektrycznej”, powiedział Farley Wiadomości Motoryzacyjne. “Kiedy porównamy dzisiaj z momentem, w którym pierwotnie dokonaliśmy tej inwestycji, tak wiele się zmieniło: jeśli chodzi o nasze możliwości, o kierunek marki w obu przypadkach, a teraz jest dla nas bardziej pewne, co musimy zrobić.”

Według Farleya, jednym z powodów, dla których Ford i Rivian zdecydowali się nie iść do przodu z projektem, jest złożoność łączenia ich sprzętu i oprogramowania. Firmy twierdzą, że decyzja nie wpłynęła na ich relacje.

“Ponieważ Ford rozwinął własną strategię EV i popyt na Pojazdy Rivian wzrósł, wspólnie zdecydowaliśmy się skupić na naszych własnych projektach i dostawach”, powiedział Engadget rzecznik Rivian. “Nasze relacje z Fordem są ważną częścią naszej podróży, a Ford pozostaje inwestorem i sojusznikiem na naszej wspólnej drodze do zelektryfikowanej przyszłości.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.