Ford potroi moc dla w pełni elektrycznego Mustanga Mach-E

CEO Forda Jim Farley napisał na Twitterze, że trudno jest nadążyć za “niesamowitym popytem”na w pełni elektryczny Mustang Mach-E firmy, ale producent samochodów spróbuje. W tweecie powiedział, że Ford zwiększa produkcję Mach-E do 200 000 pojazdów rocznie w USA począwszy od 2022 r., a w Europie do 2023 r. To potrójne jednostki, które firma wyprodukowała w 2021 roku. Podczas gdy Farley nie sprecyzował, jak Ford planuje to zrobić, Wiadomości Motoryzacyjne poinformował, że firma opóźni swoje Explorer i Aviator EVs, aby zrobić miejsce dla produkcji Mach-E. 

Zgodnie z publikacją Ford wysłał notatkę do dostawców, informując ich, że pojazdy elektryczne zostaną opóźnione o 18 miesięcy. Co więcej, pojazdy te nie będą już produkowane w meksykańskiej fabryce Forda w Cuautitlan, która będzie teraz przeznaczona do produkcji Mustanga Mach-Es. Explorer i Aviator EVs miały być kolejnym dużym startem EV firmy po F-150 Lightning i miały rozpocząć produkcję w połowie 2023 roku. 18-miesięczne opóźnienie oznacza, że nie zejdzie z linii produkcyjnej do grudnia 2024 roku — Ford nie ogłosił jeszcze, która fabryka będzie produkować nowe pojazdy. 

Farley powiedział wcześniej, że Ford zdecydował się podwoić produkcję EV do 600 000 pojazdów elektrycznych rocznie do końca 2023 roku w ramach swoich starań, aby stać się największym producentem EV w USA. Wtedy, Wiadomości Motoryzacyjne poinformowano, że produkcja zostanie rozłożona na Mustang Mach-E, F-150 Lightning i E-Transit.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.