Firma e-skuter Ford Spin opuszcza rynki i zwalnia pracowników

Spin, startup e-scooter-sharing Ford przejęty w 2018, koncentruje się na dążeniu do rentowności i w rezultacie opuszcza prawie wszystkie rynki otwartych zezwoleń na całym świecie. W poście CEO firmy Ben Bear powiedział, że Spin rozpoczął likwidację swojej działalności na kilku rynkach w USA, a także w całych Niemczech i Portugalii. Firma zamknie również swoją działalność w Hiszpanii, co może nastąpić 22 lutego.

Otwarte rynki zezwoleń to miejsca, w których wiele firm skuterowych może prowadzić działalność, bez ograniczeń wielkości floty. Bear powiedział, że “tworzą niepewne środowisko operacyjne” z ” race to the bottom pricing.”Nie wydaje się, aby Spin radził sobie dobrze na tych rynkach — Bear napisał, że Spin nie był w stanie zaoferować” rodzaju niezawodnej, wysokiej jakości usługi, którą szczyci się swoim zawodnikom i partnerom miejskim ” w tych lokalizacjach — dlatego postanowił wybrać inną ścieżkę. 

Spin rozszerzył swoją działalność po przejęciu przez Forda na kilka miast w USA i na całym świecie. W 2021 roku firma wdrożyła nowy model skutera, który jest trwalszy niż poprzednie i połączyła siły z Google, aby pokazać użytkownikom najbliższy e-rower lub e-skuter na mapach. Niestety, to nie wystarczyło, aby zapobiec tej restrukturyzacji.

W przyszłości Spin skupi się na ograniczonych rynkach dostawców w USA, Kanadzie i WIELKIEJ BRYTANII. W szczególności w miejscach, w których miasta i kampusy “wybrać partnerów poprzez konkurencyjny proces zamówień.”Najwyraźniej Spin uzyskuje podwójne przychody w tego typu miejscach w porównaniu do lokalizacji z rynkiem wolnym dla wszystkich. W takim przypadku przeniesienie uwagi na te miejsca ma sens, ale zamknięcie lokalizacji niestety oznacza również, że firma zwalnia personel: jego ruch wpłynie na jedną czwartą pracowników, którzy otrzymają odprawy i stypendium.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.