Światy imprezowe “Fortnite” to czysto społeczne doświadczenia stworzone dla metaverse

Epic dokonał akwizycji i w inny sposób zasygnalizował plany dotyczące Fortnite metaverse, ale jego najnowszy ruch jest jednym z najbardziej oczywistych jeszcze. Deweloper wprowadził Fortnite Światy imprezowe lub mapy, które są przeznaczone wyłącznie jako przestrzenie społecznościowe do spotkań ze znajomymi i grania w mini gry. W przeciwieństwie do hubów, te środowiska nie łączą się z innymi wyspami — pomyśl o nich jako o ostatecznych miejscach docelowych.

Firma współpracowała z twórcami fivewalnut i TreyJTH, aby zaoferować parę przykładowych światów imprezowych (Park rozrywki i salon). Jednak firma zachęca każdego do tworzenia i przedkładania własnych, o ile koncentrują się na tym samym celu, jakim jest pokojowa socjalizacja.

Nie reprezentuje to ściśle metawersum, gdy światy partyjne żyją w izolacji. Jednocześnie pokazuje to, jak daleko Fortnite odsunęła się od swojego pierwotnego zainteresowania battle royale i grami w trybie kooperacji — obecnie istnieją Wyspy poświęcone wyłącznie nawiązywaniu przyjaźni, nie wspominając o innych doświadczeniach niezwiązanych z walką, takich jak Wirtualne Muzea i kursy próbne. Nie spodziewalibyśmy się, że awantury znikną w najbliższym czasie, ale szybko stają się tylko częścią znacznie większego doświadczenia.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.