“Forza Horizon 5” miała największą premierę dla każdego tytułu Xbox Game Studios

Zespoły programistów gier Microsoftu mają rok banerowy. Szef firmy, Phil Spencer, ujawnił, że Forza Horizon 5 miał najlepszy dzień premiery jakiegokolwiek tytułu Xbox Game Studios. Do tej pory grało w nim ponad 4,5 miliona osób na wszystkich platformach (Xbox, Windows i cloud), a jego szczytowa Liczba Graczy była trzykrotnie większa od jego poprzednika.

Horyzont 5 jest przyjemny, jak można się dowiedzieć z naszych praktycznych, ale pomaga również to, że gra miała jedną z najszerszych wersji Microsoftu. Nowy Forza uruchomiony jednocześnie na konsolach Xbox Series X / S, Xbox One, Microsoft Store Na Windows i przez Steam. Tym razem znacznie łatwiej jest podnieść grę i jest to główna prezentacja zarówno najnowszych konsol Microsoftu, jak i komputerów z wysokiej klasy kartami graficznymi.

Mimo to jest to znaczący moment dla Microsoftu po latach kupowania i wspierania deweloperów, aby Xbox Game Studios stała się znaną marką. Jest realna szansa, że firma też się zaćmi, z Halo Infinite gotowy do startu za niecały miesiąc. To tylko kwestia tego, czy te wyjątkowe premiery przełożą się na lepszą sprzedaż Xboxa.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.