Gospodarz Fox News Dan Bongino zawieszony na YouTube za dezinformację COVID-19

Fox News gospodarz i prawicowy komentator Dan Bongino przez tydzień nie będzie w stanie przesłać nic na swój kanał YouTube, według Forbes oraz Wzgórze. Strona tymczasowo zawiesiła jego konto z powodu dezinformacji COVID – 19, w szczególności za stwierdzenie, że maski są bezużyteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. YouTube zaktualizował swoje zasady w 2020 roku, aby zakazać ” treści o COVID-19, które stwarzają poważne ryzyko rażącej szkody.”Nie pozwala na filmy z medycznymi dezinformacjami, które są sprzeczne z lokalnymi władzami zdrowia, takimi jak Światowa Organizacja Zdrowia. 

Organizacja uważa noszenie masek ” za kluczowy środek do ograniczenia transmisji i ratowania życia.”Dlatego YouTube wyraźnie stwierdza, że filmy zawierające twierdzenia, że noszenie masek ma negatywne skutki uboczne i że nie odgrywają one roli w zapobieganiu skurczowi lub transmisji COVID-19 są sprzeczne z jego polityką. Strona zawiesiła w przeszłości kilku twórców COVID-19, w tym Sky News Australia, One American News Network i Senator Rand Paul.

Bongino dostaje tylko tygodniowe zawieszenie, bo to jego pierwszy strajk w ramach polityki. Jeśli dostanie kolejny strajk w ciągu 90 dni, dostanie kolejne dwutygodniowe zawieszenie. Jego kanał zostanie usunięty tylko wtedy, gdy dostanie trzeci atak w ciągu trzech miesięcy. Oprócz zawieszenia przesyłania, YouTube również demonetyzował swój kanał za ” wielokrotne naruszanie przyjaznych reklamodawcom wytycznych dotyczących szkodliwych i niebezpiecznych działań.”Będzie jednak mógł ponownie ubiegać się o Program Partnerski po 30 dniach. 

To powiedziawszy, wygląda na to, że Bongino planuje nadal publikować o maskach i ich rzekomym niepowodzeniu w zapobieganiu przenoszeniu i kurczeniu się wirusa. Na Raport Bongino konto serwisu na Twitterze opublikowało kopię jego e-maila na YouTube, który informuje przedstawiciela działu obsługi klienta, że “natychmiast opublikuje treść o tym, dlaczego maski były całkowicie nieskuteczne w powstrzymaniu tej pandemii” po zakończeniu zawieszenia. Ośmielił się coś z tym zrobić na YouTube. Bongino nazwał również stronę internetową (a przez to Google) ” tyraniczną, nienawidzącą wolności słowa, gównianą, wielką technologiczną dziurą.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.