Od TikTok do Facebooka, wszystkie funkcje handlu społecznościowego wprowadzone w 2021 roku

Snapchat

Aplikacja aparat został pochylony na jego możliwości obiektywu AR w tym roku. Podczas szczytu Snap Partner Summit w maju firma zbudowała profil marki, który wdrożyła w zeszłym roku, gdzie marki mogą przechowywać filmy profilowe, katalogi produktów do zakupu i markowe soczewki. W tym roku profile i te łącza do zakupów zostały otwarte dla sprzedawców posiadających konto Shopify. Marki odzieżowe, takie jak American Eagle, Ralph Lauren i Levis nawiązały również współpracę z Snap, aby zwolnić linie odzieżowe Bitmoji dla awatarów Snapchat użytkowników.

Wirtualne soczewki próbne Snapchat już obejmują makijaż, Czapki, okulary, biżuterię, zegarki i torby. W tym roku firma zrobiła więcej, aby włączyć technologię skanowania ciała 3D, aby użytkownicy Snapchata mogli zobaczyć, jak wyglądałaby na nich odzież poprzez przymierzanie AR. W lipcu Snap nabył firmę 3D AR Developer Vertebraes, aby pomóc aplikacji oferować cyfrową odzież i tworzenie zasobów jako usługę dla marek.

Użytkownicy Snap mogą teraz również korzystać ze skanowania zakupów, aby zeskanować strój, aby kupić podobny wygląd. Firma wprowadziła również dodatek do skanowania zakupów o nazwie Screenshop, który pozwala użytkownikom na zakupy z zrzutu ekranu przesłanego do sekcji Memories. Ta funkcja jest dostępna tylko dla niewielkiego procenta użytkowników Snapchata w USA

W sierpniu firma zaprezentowała Snap Trends, stronę, na której marketerzy mogą zobaczyć, co było trendy w aplikacji w ciągu ostatnich 30 do 90 dni. Użytkownicy mogą wprowadzić dowolne słowo kluczowe, temat lub nazwę produktu, aby zobaczyć, jak to działało w czasie.

Ostatnio Snap wprowadził tagi” sponsorowane przez”, które pokazują współpracę między markami i twórcami, którzy prowadzą do profilu marki.

Po stronie agencji, Snap ogłosił współpracę z WPP, która dała swoim klientom wewnętrzną ścieżkę do korzystania z technologii i zasobów AR Snap, ze szczególnym uwzględnieniem e-commerce. Partnerstwo obejmowało zajęcia z Snap na temat wykorzystania technologii AR, kreatywnej produkcji i pomiaru kampanii. W październiku Snap uruchomił Arcadię, nowe studio AR dla marek.