Game Boy Advance “zhakowany” do uruchamiania gier PlayStation przy użyciu Raspberry Pi

Game Boy Advance jest przydatny w czasach współczesnych nie tylko do oglądania hitów Christophera Nolana. Gizmodo zauważa, że Majsterkowicz Rodrigo Alfonso ma 20-letniego palmtopa Nintendo działającego na PlayStation (oraz Genesis i SNES) bez specjalnych modyfikacji. Sztuczka, jak można sobie wyobrazić, kręci się wokół niestandardowego kartridża-technicznie uruchamiasz grę na oddzielnym systemie.

Kaseta mieści minikomputer Raspberry Pi 3 z emulatorem RetroPie i strumieniowym przesyłaniem wideo i danych wejściowych przez port łącza zorientowany na multiplayer GBA. Tak, to jest ograniczenie, jak myślisz – nie można przesyłać więcej niż 1,6 Mbps dwukierunkowo, A Pi musi rutynowo dać” biednemu ” procesorowi GBA przerwę na kilka mikrosekund. Alfonso sugeruje obniżenie rozdzielczości strumienia z natywnej konsoli 240 x 160, Jeśli ważna jest duża liczba klatek na sekundę.

Mimo to wyniki są w większości imponujące. Specjalny wózek może obsłużyć klasyki, takie jak Crash Bandicoot seriale i Spyro Smok z płynną liczbą klatek na sekundę, choć z niektórymi artefaktami wideo, które odzwierciedlają ograniczoną przepustowość. Możesz podkręcić procesor GBA, aby poprawić liczbę klatek na sekundę i jakość.

Będziesz musiał sam zbudować kartridż i załadować kod, chociaż Alfonso pomocnie dostarczył oba na Githubie. To prawdopodobnie nie zastąpi PSP, jeśli chcesz uzyskać najbardziej autentyczne wrażenia z PlayStation handheld, jakie możesz uzyskać. Może to jednak dać ci powód do wykopania GBA z szafy.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.