GameStop podobno rozwija rynek dla NFT przedmiotów w grze

Po Ubisoft i Square Enix, GameStop jest najwyraźniej najnowszym graczem w branży gier wideo, który widzi NFTs jako sposób na zwiększenie rentowności. Według The Wall Street Journal, firma zatrudniła prawie dwa tuziny osób w ramach nowo powstałego oddziału kryptowaluta. Jednostka podobno buduje internetowy rynek do kupowania, sprzedaży i handlu NFTs przedmiotów w grze, takich jak kosmetyki. Hub może wystartować już w tym roku. Dodatkowo, podział jest podobno blisko współpracy z dwoma firmami do współinwestować w gry, które wykorzystują technologie blockchain i NFT. GameStop mówi OT plan współpracować z kilkunastu firm w ekosystemie kryptowaluta.

Wiadomości o rozwoju firmy wysłały wartość akcji GameStop do $159.77, w górę z $131.01, w handlu na rynku wtórnym. Według Dziennik, Kierownictwo GameStop postrzega NFTs jako sposób na powrót firmy do rentowności, ale nie jest jasne, czy rodząca się technologia ma miejsce w grach wideo.

Wiele ostatnich prób niektórych programistów i wydawców, aby włączyć cyfrowe żetony do swoich tytułów, zostało powitanych przez bezpośrednią wrogość. Na przykład Ubisoft stał się magnesem krytyki, gdy ogłosił swoją platformę Quartz NFT. Wydaje się również, że negatywna uwaga nie była tego warta dla Ubisoftu, z niedawnym Eurogamer raport twierdzi, że firma sprzedała tylko 18 NFTs na dzień 21 grudnia. ale dla wszystkich luzów, Ubisoft i inni wydają się niewzruszeni. W odpowiedzi na pytania i Odpowiedzi dla pracowników, dyrektor generalny Ubisoftu Yves Guillemot podobno powiązał początkowe reakcje z NFTs z wcześniejszym oburzeniem z powodu trendów, takich jak mikrotransakcje i skrzynki z łupami. Wygląda na to, że ludzie w końcu zaakceptują tę technologię.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.