General Mills poszukuje do sprzedaży Progresso, Hamburger Helper i innych marek

Starsze marki

W marcu General Mills ogłosił plany sprzedaży 51% udziałów w swojej firmie Yoplait SAS na rzecz francuskiej Spółdzielni Mleczarskiej Sodiaal, a także zakupu pełnej kontroli nad kanadyjską działalnością marki.

Nie podjęto ostatecznej decyzji i nie ma pewności, że obrady doprowadzą do transakcji. Przedstawiciele General Mills i Goldman Sachs nie od razu odpowiedzieli na prośby o komentarz. 

Akcje General Mills wzrosły w tym roku o 7,6% po zdobyciu blisko 10% w ubiegłym roku, kiedy sprzedaż pakowanej żywności wzrosła, gdy ludzie zaopatrywali swoją spiżarnię podczas pandemii covid-19. Firma spodziewała się zmian w zachowaniach konsumentów wywołanych pandemią, które spowodują ciągły wzrost popytu na żywność w domu-podała ogłaszając we wrześniu kwartalne zarobki.

Progresso ma swoje korzenie w firmie importującej pomidory w Nowym Orleanie, założonej przez włoskiego imigranta na początku XX wieku, zgodnie ze stroną internetową generała Millsa. General Mills nabył markę poprzez przejęcie Pillsbury za 10,4 miliarda dolarów w 2001 roku. Dziś Progresso produkuje zupy w puszkach, a także buliony, mieszanki zupowe i bułkę tartą. 

Helper został wprowadzony na rynek we wczesnych latach 70. jako Hamburger Helper dla konsumentów, którzy chcą rozciągnąć porcję mięsa na większy posiłek w obliczu rosnących cen wołowiny. Pudełka z suszonym makaronem i przyprawami można łączyć z mieloną wołowiną, tuńczykiem, kurczakiem i innymi mięsami. 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

– Bloomberg News