General Mills Promuje Douga Martina na stanowisko dyrektora ds.

Na znak odcisku na Generale Millsie, Doug Martin rezygnuje z tytułu dyrektora marketingu posiadanego przez jego poprzednika.

Preferowany tytuł Martina, chief brand officer, lepiej dopasowuje się do strategii firmy, powiedział Martin, który zaczyna dziś jako dyrektor ds. destrukcyjnego wzrostu i dyrektor ds. marki w gigancie żywności w Minneapolis. Martin pełnił funkcję dyrektora ds. destrukcyjnego rozwoju od lipca tego roku i został mianowany tymczasowym dyrektorem ds. rozwoju w lipcu po odejściu Ivana Pollarda. Jego nowa rola oficjalnie rozpoczyna Jan. 3.

Za rankingami: Ad Age najwięksi reklamodawcy na świecie 2021

Poniższy wywiad z Martinem został lekko zmontowany.

Jak wygląda destrukcyjny wzrost w General Mills?

Mamy kilka grup w firmie, które łączymy w jeden ekosystem wzrostu. Mamy wewnętrzny inkubator dla startupów organicznych, który uruchamiamy o nazwie G-Works, oraz korporacyjną zdolność venture capital o nazwie 301 Inc. to inwestowanie w firmy zewnętrzne.

Zebraliśmy ich razem, aby zastanowić się, w jaki sposób stworzymy kolejny motor wzrostu dla General Mills: skalowane firmy, które mogą być znaczące i decydujące. Pytamy, jak możemy o nich myśleć holistycznie, a także pytamy, czy brakuje nam możliwości.

G-Works zaczęło się od trzyosobowego zespołu dwa lata temu, a teraz mamy kilka marek. Odważna kultura wykorzystuje precyzyjną fermentację jako alternatywę dla nabiału. Czy to może być czas, aby Yoplait umieścił precyzyjnie sfermentowany jogurt w każdym supermarkecie w Ameryce? Nie, skala nie istnieje. Ale czy jest to niesamowita okazja, którą musimy teraz budować? Tak. Mamy więc serek, który testujemy na rynku.

Kolejnym świetnym przykładem jest marka Good Measure. Istnieje około 30 milionów Amerykanów żyjących z cukrzycą, więc budujemy markę, która jest dokładnie ukierunkowana na ich potrzeby. Jedzenie, które nie ma wielkiego wpływu na poziom cukru we krwi, to rzeczy, które wymagają dość głębokiej wiedzy o społeczności i bardzo specyficznych preparatów. Ta marka była testowana w Hy-Vee i radzi sobie całkiem dobrze. Nie jest gotowy dla wszystkich na całym świecie, ale są to duże możliwości rozwoju. Powinniśmy teraz eksperymentować i operować na nich.