Pierwsze metaverse prawo – czy lekcje marketingu społecznego przewodnik marek?

W całej ekscytacji metaverse i jego potencjałem dla marek łatwo zapomnieć, że to nic nowego. Widzieliśmy nowe cyfrowe granice debiutują już wcześniej-szczególnie Second Life na początku 2000 roku. doprowadziło to do przypływu ciężkich hitterów, w tym GM, Leo Burnett i innych, ale nie utorowało drogi dla wirtualnego marketingu.

Metaverse jest teraz z pewnością bardziej realne. Podobnie jak w przypadku Internetu, w grę wchodzi Prawo Moore ‘ a—że liczba tranzystorów w gęstym układzie scalonym, a co za tym idzie ich możliwości, podwaja się co dwa lata—tutaj. Postęp mocy obliczeniowej sprawia, że tworzenie i wykorzystanie przestrzeni 3D jest łatwiejsze i bardziej dostępne. Więcej osób ma Komputery i telefony, które mogą uzyskać do nich dostęp bez renderowania. Ponadto generacja z I generacja Alpha rozwijają się w wirtualnych światach w sposób, jakiego nie ma poprzednia generacja-z Fortnite i Roblox stają się głównym nurtem, a technologie blockchain, takie jak NFTs, tworzą fale. Jest też pandemia, która spowodowała, że więcej ludzi utknęło w domu szukając połączenia.

Metaverse został stworzony, aby zarysować swędzenie socjalizacji w sposób, który nie istniał do tej pory. Mimo to nie jest to łatwa wygrana dla marek—nadal mogą znaleźć się na zewnątrz, patrząc, jeśli nie mogą znaleźć sposobu na organiczne uczestnictwo w tych nowych wirtualnych społecznościach.

Marki nauczyły się tych samych lekcji na kamienistej drodze do zrozumienia, jak sprzedawać w mediach społecznościowych. Na początku marketing w mediach społecznościowych był postrzegany jako ryzykowny, a marki uczestniczyły w sposób od niezręcznego do dziwacznego. Dopiero później naprawdę zaczęli rozumieć społeczności i zasady nowego świata. Aby uniknąć kolejnych pomyłek w metaverse, marki muszą zastosować lekcje społeczne i podjąć te kroki, aby wnieść wartość w tych wczesnych, formacyjnych dniach:

Wstań wcześnie

Jeśli chodzi o metaverse, wiele marek może pomyśleć, że to czas, aby usiąść i zobaczyć, co się dzieje. Zamiast tego, powinni budować więzi z twórcami i publicznością tam lub ryzyko pozostania w tyle. Historia każdej nowej platformy społecznościowej, od Facebooka po TikTok, jest wypełniona markami, które myślały, że mają czas do stracenia, tylko po to, aby uzyskać trakcję, gdy platforma stała się przesycona.

Ponieważ metaverse jest prawdopodobnie największą zmianą w Internecie od narodzin mediów społecznościowych, ostrożność wydaje się mieć sens. Ale zwłaszcza w tych pierwszych dniach, marki, które odniosą sukces, będą dostarczać narzędzia lub rozrywkę, pomagając odwzorować krajobraz metaverse, a nawet po prostu uczyć się, co sprawia, że tik.

W przypadku marek, które chcą ograniczyć ryzyko, może to wiązać się z nawiązaniem współpracy z tymi, którzy byli początkowymi twórcami i pierwszymi użytkownikami, tak jak zrobiliśmy to z Netflixem w celu promowania serii doc Art heist “This is a Robbery” lub Adidas we współpracy z Bored Ape Yacht Club.

Poznaj swoich odbiorców

Jedną z wielu przeszkód w skutecznym budowaniu marki w mediach społecznościowych jest wiedza, do kogo próbujesz dotrzeć, abyś mógł zaoferować odpowiednie treści. Ale jest to szczególnie ważny krok dla metaverse, ponieważ nie ma obecnie pojedynczego metaverse—raczej wiele wirtualnych przestrzeni, z których każda ma inną publiczność. Marki muszą zapoznać się z różnymi kluczowymi graczami i szukać możliwości-takich, które pasują do ludzi, którzy w nich uczestnicząse specific spaces z największymi możliwościami dla swoich marek.

Nie ma drogi na skróty do poznawania publiczności. Najpierw musisz być konsumentem. Okazuje się to nieautentyczne i wstrząsające dla pasjonatów przestrzeni, gdy marka próbuje coś zrobić bez uprzedniego poznania norm rządzących społecznościami. Stamtąd marki mogą zacząć wymyślać strategiczne i kreatywne pomysły, które są dodatkiem do ekosystemu i nie tylko pojawiają się jako marka próbująca zarobić na najnowszych trendach.

Po lepszym zrozumieniu odbiorców, przestrzenie te stanowią również ogromną szansę dla marek na nawiązanie kontaktu z odbiorcami online i budowanie społeczności w nowy sposób. Widzieliśmy to w zeszłym roku z Animal Crossing, gdy marki zaczęły budować przestrzenie i organizować wydarzenia na tym świecie. Powinniśmy oczekiwać, że będzie to bardziej stałe, ponieważ zarówno osoby, jak i same marki stają się bardziej zanurzone w metawersie.

Embrace the unknown

Jedną z rzeczy, która jest tak ekscytująca w metawersie jest to, że tempo zmian i postępu dzieje się tak szybko, że nikt tak naprawdę nie wie, dokąd zmierzamy. To ekscytujące, ponieważ jesteśmy w czołówce nowych technologii i tak wielu ludzi ma zdolność do bycia katalizatorem zmian. TikTok, Snapchat i inne platformy społecznościowe podążały podobnymi ścieżkami – nieznane ustąpiły miejsca zestawowi tożsamości, najlepszym praktykom i zasadom w dużej mierze zdefiniowanym przez użytkowników.

Kiedy zaczniesz usuwać parametry często na miejscu, stwarza to możliwości zrobienia czegoś naprawdę wyjątkowego. Gdy Facebook i prawdopodobnie inne platformy społecznościowe zaczynają koncentrować się na tej przestrzeni, mogliśmy zobaczyć duże integracje między ich istniejącymi platformami a nowymi światami cyfrowymi, tworząc jeszcze więcej możliwości. Czy po drodze będą trudne i niepewne czasy? Prawie na pewno. Ale żywotność marki TikTok była poważnie dyskutowana już rok temu. Teraz zaczyna być postrzegane jako podstawa budżetów marketingu społecznego. Metaverse może zapewnić podobną trajektorię i poziom możliwości. Ale marki będą musiały zacząć eksperymentować, aby się dowiedzieć.