GM buduje produkcję EV i fabryki akumulatorów w Michigan

GM i LG budują trzecią fabrykę Ultium w USA. Fabryka o wartości 2,6 miliarda dolarów w Lansing w stanie Michigan będzie produkować baterie do pojazdów elektrycznych GM.

Ultium Cells, spółka joint venture firm, przewiduje utworzenie 1700 miejsc pracy w fabryce, która ma zostać otwarta pod koniec 2024 roku. Przy pełnej produkcji firma Ultium oczekuje, że fabryka będzie dysponować ogniwem akumulatorowym o pojemności 50 gigawatogodzin i będzie w stanie dostosować się do postępu w zakresie materiałów i technologii. Trwają prace budowlane w innych zakładach produkcyjnych akumulatorów Ultium w Tennessee i Ohio.

Komórki Ultium można układać pionowo lub poziomo wewnątrz akumulatorów, co pozwala GM dostosować układ dla każdego projektu pojazdu. Opcje energetyczne wahają się od 50kWh do 200kwh. GM twierdzi, że system Ultium może dostarczyć zasięg 450 mil lub więcej na jednym ładowaniu i przyspieszyć od zera do 60 mil na godzinę w trzy sekundy. Firma projektuje pojazdy elektryczne zasilane Ultium z myślą o szybkim ładowaniu-większość z nich będzie miała 400-woltowe akumulatory i szybkie ładowanie do 200 kW. Tymczasem Ciężarówki elektryczne będą miały Pakiety 800-woltowe z ładowaniem 350 kW.

Fabryka Ultium stanowi część nowej inwestycji GM o wartości 7 miliardów dolarów (największy jednorazowy nakład firmy do tej pory) w czterech zakładach w Michigan. Producent samochodów wydaje 4 miliardy dolarów na przekształcenie zakładu W Orion Township, który stanie się drugim amerykańskim miejscem produkcji Chevrolet Silverado EV I electric GMC Sierra.

Trwają prace nad przebudową, A GM spodziewa się rozpocząć produkcję elektrycznych ciężarówek w fabryce w 2024 roku. Oczekuje, że utrzyma około 1000 obecnych miejsc pracy i zwiększy liczbę ponad 2350. Produkcja Chevrolet Bolt EV I EUV będzie kontynuowana w okresie przejściowym. Firma przewiduje, że do 2030 roku połowa swoich północnoamerykańskich zdolności montażowych zostanie przekształcona w produkcję EV.

GM zamierza wyprodukować ponad milion pojazdów elektrycznych w USA rocznie do końca 2025 r., a dzisiejsza zapowiedź inwestycji stanowi kluczowy element tego procesu. Firma wydaje również ponad 510 milionów dolarów na zwiększenie produkcji w dwóch zakładach w rejonie Lansing, z których jeden buduje nową generację Chevroleta Traverse i Buick Enclave.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.