GM uznaje uprawnienia Kalifornii do ustalania własnych norm emisji z pojazdów

GM odwrócił kurs w swojej polityce emisji, mówiąc, że teraz uznaje władze Kalifornii do ustanowienia własnych norm zanieczyszczenia pojazdów, TechCrunch Jak informowaliśmy. Wcześniej Producent samochodów poparł wysiłki byłej administracji Trumpa, aby zmusić Państwo do porzucenia własnych standardów na rzecz Federalnej polityki emisji. Jednak wkrótce po tym, jak Biden został wybrany na prezydenta, zaczął odwracać kurs, wycofując się z pozwu administracji Trumpa przeciwko państwu. 

Jako najbardziej zaludniony stan z najsurowszymi zasadami, Kalifornia ogólnie ustanawia program emisji dla producentów samochodów i innych państw. Jednak w 2018 roku administracja Trumpa zakwestionowała zdolność Kalifornii do ustalania własnych zasad niezależnie od Federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Volkswagen, BMW, Ford i Honda zgodzili się współpracować z Kalifornią w sprawie dobrowolnych celów, ale GM, wraz z Fiatem Chryslerem i Toyotą, stanęło po stronie administracji Trumpa. 

“[GM] zobowiązuje się do redukcji emisji, które są zgodne z celami California Air Resources Board i… przestrzeganie kalifornijskich przepisów ” – napisał wiceprezes GM Omar Vargas w liście do gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma.  

Ze względu na swoją wcześniejszą decyzję po stronie administracji Trumpa, GM został zakazany przez Kalifornię w 2019 roku za rządowe zakupy floty. “Producenci samochodów, którzy zdecydowali się być po złej stronie historii, będą na przegranej krańcu siły nabywczej Kalifornii” – powiedział wówczas Newsom. Teraz, państwo pozwoli GM stać się dostawcą, z Newsom witając firmę do jego ” czystej rewolucji pojazdów.” 

Po pokonaniu Trumpa, prezydent Joe Biden ogłosił plan przyspieszenia przejścia na EVs w celu zwalczania globalnego ocieplenia. GM podążało za tymi politycznymi wiatrami, rezygnując z wcześniejszego pozwu i przyspieszając własne plany EV. Firma twierdzi teraz, że przestanie sprzedawać pojazdy z lodem do 2040 roku i wyda 35 miliardów dolarów na rozwój pojazdów elektrycznych i samochodów samojezdnych do 2025 roku. Firma niedawno zaprezentowała elektryczną wersję pickupa Silverado przeznaczoną do walki z F-150 Lightning Forda, który okazał się hitem wśród kupujących.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.