GM dokucza elektryczne wersje swoich Chevy Blazer i Equinox SUV

Pojazd elektryczny GM debiutuje na CES 2022 obejmować znacznie więcej niż tylko Chevy Silverado. Producent dokucza planom dotyczącym pojazdów elektrycznych Blazer i Equinox, które pojawią się odpowiednio wiosną i jesienią 2023 roku. Równonoc powinna być również stosunkowo przystępna, z kompaktowym SUV oczekuje się nosić cenę początkową około 30,000 dolarów przed opodatkowaniem i zachęt.

Firma była nieśmiała co do szczegółów technicznych, ale powiedziała, że Equinox będzie dostępny w wersjach LT i RS oraz będzie sprzedawany flotom, a także codziennym klientom. Konstrukcja (powyżej) nie jest radykalna, biorąc pod uwagę istniejącą estetykę Chevy EV, ale jest znacznie bardziej aerodynamiczna niż obecna maszyna.

Dwa dodatkowe modele mają sens w świetle strategii elektryfikacji GM. Jeśli firma zamierza sprzedawać wyłącznie pojazdy elektryczne do 2035 r., musi tworzyć niedrogie przejazdy, które spełniają role zajmowane przez obecne samochody głównego nurtu. Oznacza to zwiększenie lub zastąpienie najbardziej rozpoznawalnych modeli, a nie tylko wprowadzenie na rynek gotowych projektów, takich jak Bolt lub Cadillac Lyriq. Chociaż Blazer i Equinox nie będą tak ekscytujące, jak flagowce takie jak Hummer EV, mogą z łatwością stanowić podstawę GM w najbliższej przyszłości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.