Google i Ford chcą wprowadzić mały radar do większej liczby urządzeń

Radar może wkrótce znaleźć drogę do bardziej osobistej technologii niż telefony Google i inteligentne głośniki. 9to5Google uwagi Google, Ford i czterech innych partnerów opublikowali specyfikacje dla standardu Ripple, który może przynieść mały radar do większej liczby urządzeń w sposób “szanujący prywatność”. Platforma, hostowana przez Consumer Technology Association, teoretycznie pozwala każdemu producentowi urządzeń korzystać z radaru na małą skalę do zadań, od istniejących zastosowań, takich jak bezdotykowa Kontrola gestów i monitorowanie stanu zdrowia, po śledzenie ćwiczeń, a nawet wykrywanie obecności w budynkach.

Wczesne szczegóły są obecnie dostępne za pośrednictwem GitHub, z naciskiem na interoperacyjność między typami radarów. Programiści początkowo będą musieli dodawać specjalne przypadki użycia poprzez rozszerzenia, ale zespół Ripple ma nadzieję zbudować te dodatki do późniejszych wersji standardu.

Zaangażowanie Google i Forda jest logiczne. Obaj już korzystali z radaru w transporcie produktów takich jak Nest Hub czy Ford ‘ S Co-Pilot 360 driver assists. Im więcej wsparcia dla radaru w całej branży, tym więcej klientów jest skłonnych szukać go w produktach firm. Mimo to, może to być naprawdę przydatne, jeśli radar stanie się czymś więcej niż rzadką, ale nieistotną funkcją bonusową.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.