Google może teraz znaleźć Doppelgänger swojego zwierzaka w dziełach sztuki

W 2018 roku aplikacja Google Arts & Culture wprowadziła funkcję, która wygląda jak sobowtór w dziełach sztuki. Do tej pory wyszukano w nim zapałki dla ponad 120 milionów autoportretów. Teraz aplikacja może szukać zwierząt w sztuce, które przypominają twoje zwierzęta też.

Korzystając z algorytmu uczenia maszynowego, portrety zwierząt domowych pasują do zdjęcia Twojego futrzanego, żebrowanego lub pierzastego przyjaciela przeciwko dziesiątkom tysięcy prac z instytucji partnerskich Google. Aplikacja może określić, że najlepiej pasuje do Twojego zwierzaka w sztuce ulicznej z Meksyku lub figurce kota ze starożytnego Egiptu.

Możesz udostępniać swoje portrety zwierząt jako obrazy nieruchome lub wybrać kilka z nich, aby przekształcić się w pokaz slajdów GIF. Aby rozpocząć, dotknij przycisku rainbow camera u dołu ekranu w aplikacji Google Arts & Culture, którą możesz pobrać na iOS lub Androida.

Funkcja Pet Portraits nie była dostępna w momencie pisania, więc niestety nie byłem w stanie przetestować jej za pomocą zdjęć zwierząt zespołu Engadget. Jednak Google udostępnił kilka przykładów tego narzędzia w akcji, w tym jeden lub dwa, które być może nie są bardzo bliskie idealnego dopasowania.

Google

Google

Google

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.