Google testuje łatwiejszy sposób wyszukiwania plików na dysku

Jeśli często korzystasz z dysku Google, istnieje duża szansa, że dołączone narzędzie wyszukiwania nie było dla ciebie pomocne. Po prostu wpisanie tego, co może prowadzić do pliku, którego szukasz, może zamiast tego generować zbyt szerokie wyniki, które nigdzie nie idą. Czerpiąc inspirację z Gmaila, Google ma nadzieję rozwiązać ten problem, wprowadzając nowy zestaw filtrów poniżej paska wyszukiwania, które pozwalają użytkownikom szybko i łatwo udoskonalić każde zapytanie. Jak widać z pliku GIF udostępnionego przez firmę, możesz ograniczyć wyniki według typu pliku, daty modyfikacji, lokalizacji i innych.

Google

Dysk Google oferuje już sposób filtrowania plików, ale firma ukryła tę funkcję za podmenu, do którego masz dostęp, dotykając prawej ikony na pasku wyszukiwania. Więc można bezpiecznie powiedzieć, że większość ludzi prawdopodobnie nie wie, że w ogóle istnieje. Natomiast nowe “żetony wyszukiwania” są niemożliwe do pominięcia. Jeśli chcesz sprawdzić je w formularzu beta, jest formularz rejestracyjny. Gdy żetony wyszukiwania będą gotowe, będą dostępne dla wszystkich użytkowników przestrzeni roboczej.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.