Google pozwala aplikacjom na Androida korzystać z płatności innych firm w Korei Południowej

Google przestrzega prawa Korei Południowej wymagającego wsparcia dla płatności stron trzecich, ale nie w taki sposób, w jaki można się było spodziewać. The Wall Street Journal raporty Google pozwoli na korzystanie z alternatywnych systemów płatności dla aplikacji Sklep Play w Korei Południowej. Sprawdź za pomocą aplikacji wspierającej, a będziesz mieć do wyboru metody rozliczeń transakcji. Nie pozwoli to jednak programistom na uniknięcie opłat Google.

Firma podkreśliła, że nadal będzie pobierać opłaty za usługi, ale zmniejszy ten koszt o cztery procent, aby pomóc zrekompensować koszty związane z prowadzeniem oddzielnego systemu rozliczeniowego. Twórcy aplikacji do e-booków i strumieniowania muzyki zapłacą Google sześcioprocentową obniżkę zamiast poprzednich 10 procent, na przykład, podczas gdy większość twórców zapłaci 11 procent zamiast 15 procent. Niektórzy bardzo popularni programiści nie zauważą jednak zbyt wielu zmian, spadając z 30% do 26%. Więcej szczegółów dotyczących wdrożenia pojawi się w najbliższych tygodniach i miesiącach. 

Starszy dyrektor ds. polityki publicznej Wilson White stwierdził, że Google nadal musi podjąć cięcia, aby “nadal inwestować” w Androida i Sklep Play. Opłaty pomagają utrzymać te platformy za darmo, powiedział White. Finansują również rozwój Androida, narzędzi programistycznych i bezpieczeństwa.

To, czy Koreańskie organy regulacyjne zaakceptują podejście Google, nie jest jasne. Nowe prawo nie zabrania Google od podjęcia kawałek zakupów w aplikacji, ale niewielki spadek opłat może nie wystarczyć, aby zrównoważyć koszty systemów innych firm. Prawo miało otwierać sklepy z aplikacjami i sprzyjać konkurencji-to się nie stanie, jeśli Korzystanie z płatności stron trzecich jest zbyt kosztowne. Chociaż może to powstrzymać Google przed pozwaniem deweloperów, którzy oferują alternatywy, nadal może zniechęcić tych programistów do rozważenia alternatyw w pierwszej kolejności.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.