Przetłumaczone na żywo napisy Google Meet zaczynają się szeroko rozpowszechniać

Google Meet rozpoczął rozwijanie na żywo przetłumaczone podpisy szeroko po testowaniu funkcji w zeszłym roku. Działa w Internecie lub na urządzeniach mobilnych, ale nadal jest dość ograniczony, tłumacząc tylko spotkania w języku angielskim na cztery języki: francuski, niemiecki, portugalski i hiszpański.

“Przetłumaczone napisy pomagają Google Meet połączenia wideo bardziej integracyjne i współpracy poprzez usunięcie barier biegłości językowej,” Google napisał na blogu Workspace. “Kiedy uczestnicy spotkania korzystają z treści w preferowanym języku, pomaga to wyrównać wymianę informacji, naukę i współpracę oraz zapewnia, że spotkania są tak skuteczne, jak to możliwe dla wszystkich.” 

Google

Funkcja ta ma być pomocna w spotkaniach dla wszystkich graczy lub szkoleniach z zespołami z całego świata. Według Google może być również pomocny w Ustawieniach edukacyjnych”, umożliwiając nauczycielom łączenie się i interakcję z uczniami, rodzicami i zainteresowanymi stronami społeczności o różnym pochodzeniu.” 

Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy muszą włączyć napisy w ustawieniach i ustawić je na język angielski przed włączeniem przetłumaczonych napisów pod spodem. Następnie mogą wybrać jedną z przetłumaczonych opcji językowych. Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji, sprawdź stronę pomocy Google Meet przetłumaczone napisy. 

Google po raz pierwszy ogłosił tę funkcję na konferencji programistów I/O W zeszłym roku. Otter oferuje podobną usługę dla Google Meet i Zoom. Napisy przetłumaczone na żywo są dostępne dla Klientów Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Teaching and Learning Upgrade i Google Workspace for Education Plus. Jest stopniowo rozwijany od wczoraj, więc może to potrwać do 15 dni, zanim go zobaczysz. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.