Google Pines slow Pixel 6 fingerprint recognition on “enhanced security”

Zapytaj właścicieli Pixel 6 o ich górnym narzekaniu, a prawdopodobnie wskażą powolny, wybredny czujnik odcisków palców. Może jednak istnieje wyjaśnienie tej chwilowej udręki. Google informuje użytkowników, że czytnik linii papilarnych Pixel 6 używa “ulepszonych algorytmów bezpieczeństwa”, które mogą trwać dłużej, aby sprawdzić cyfry lub wymagają lepszego kontaktu z czujnikiem.

Google nie dopracowało swojego oświadczenia. Poprosiliśmy Google o komentarz.

Niektórzy użytkownicy zasugerowali, że powolna wydajność może być spowodowana użyciem przez Google optycznego czytnika linii papilarnych zamiast czujnika ultradźwiękowego znalezionego w telefonach takich jak Galaxy S21. Jednak użytkownicy Reddit zauważyli, że istnieją telefony z czujnikami optycznymi, które działają szybciej, takie jak OnePlus 9. Istnieje prawdziwa szansa, że oprogramowanie może odgrywać rolę w dziwactwach Pixel 6.

Nie ma pewności, czy Google może lub zajmie się tym poprzez aktualizację oprogramowania. Niezależnie od tego, czy może, czy nie, jest mało prawdopodobne, aby zapewnić alternatywę poza wprowadzeniem kodu dostępu. Odblokowanie twarzy jest zazwyczaj niepewne bez obecności czujnika głębi, ponieważ systemy rozpoznawania twarzy mogą czasami zostać oszukane przez maski i zdjęcia. Krótko o jakiejś rewizji, być może będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość podczas korzystania z najnowszego flagowca pikseli.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.