Google, TikTok najnowsze odwołania CES nad omicron

Organizatorzy CES nadal obiecują osobistą konferencję w Las Vegas w pierwszym tygodniu stycznia, nawet jeśli wiele firm, w tym GM, Google i TikTok, planuje podjąć działania wokół wydarzenia wirtualnie ze względu na niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 na całym świecie.

CES, który jest prowadzony przez Consumer Technology Association, widział nowe odejścia od głównych marek technologicznych, które tworzą niektóre z głównych wystawców na electronics show. Na początku tego tygodnia TikTok już ponownie oceniał swoje plany podróży do Las Vegas, gdzie organizatorzy CES liczyli na splashy powrót do konferencji in-person tech. TikTok, chiński gigant mediów społecznościowych, był spóźniony, ogłaszając plany uczestnictwa w targach CES w tym miesiącu.

“W świetle wzrostu pozytywnych przypadków COVID-19 w całym kraju, TikTok postanowił zorganizować wirtualne doświadczenie TikTok CES dla naszych marek i partnerów”, powiedział rzecznik firmy Ad Age w e-mailu.

Później w czwartek kolejne wielkie nazwiska przeniosły swoje CES do sieci, w tym Google, GM i Waymo, producent AUT samojezdnych. Alphabet jest spółką dominującą Google. Google jest wyróżnionym wystawcą na targach CES i planowało dużą instalację w Centrum Kongresowym w Las Vegas, zanim się wycofało. “Będziemy nadal ściśle współpracować zarówno z CTA, jak i naszymi partnerami, aby zidentyfikować i wspierać wirtualne możliwości, i cieszymy się, że będziemy dzielić się najnowszymi innowacjami Google z wami wszystkimi” – powiedział w czwartek e-mailem rzecznik Google.

GM stanowi kolejną znaczącą stratę dla CES, ponieważ producent samochodów był jednym z dużych marek samochodowych, które mają zaprezentować nowe technologie, takie jak pojazdy elektryczne, które są coraz ważniejszą częścią sektora technologicznego. GM miał zaprezentować w centrum kongresowym swoją W pełni elektryczną ciężarówkę dostawczą BrightDrop, baterie elektryczne i inne pojazdy. Ponadto, CEO GM Mary Barra będzie teraz gospodarzem przemówienia online, zamiast na żywo z Las Vegas.

W tym tygodniu zaczęły się kumulować odwołania na targach CES. firmy takie jak Meta (dawniej Facebook), Twitter i Amazon zmieniły plany. Ponadto Pinterest, choć nie jest oficjalnym wystawcą, postanowił nie wysyłać pracowników do Las Vegas, gdzie planował organizować wydarzenia wokół wystawy. W międzyczasie iHeartMedia odwołała swój wielki koncert, popularny losowanie podczas Tygodnia CES, a zamiast tego planuje wysłać tylko mały zespół.

Organizatorzy CES powiedział, że otrzymał 42 odwołania, lub mniej niż 7% wystawców, od późnej środy. Organizatorzy poinformowali, że w targach weźmie udział ponad 2100 wystawców.

Na dzień dzisiejszy duże firmy technologiczne, takie jak Samsung i Sony, nadal miały plany pojawienia się w Las Vegas. Nowy prezes Samsung Electronics Jong-Hee Han ma jeszcze wygłosić osobiste przemówienie w styczniu. 4 w Las Vegas.

“Z CES 2022 zaledwie dwa krótkie tygodnie, i jak rozpocząć nową rolę tutaj w Samsung, jestem bardzo zaszczycony być gospodarzem naszego pre-show keynote, odbędzie się pod hasłem” Razem na jutro”, ” Han powiedział w blogu w środę. “Od czasu, gdy po raz ostatni połączyliśmy się osobiście na targach CES, wszyscy przeszliśmy okres znaczących zmian. Musieliśmy ponownie zbadać nasze relacje z otaczającym nas światem i ponownie ustalić priorytety rzeczy, na których nam najbardziej zależy. Dostrzegliśmy większą wartość w “jedności”, bliskości z rodziną i przyjaciółmi.”

Czytaj więcej na ten temat: Jak marki i agencje radzą sobie z omicron

Sony nadal chce wystąpić na żywo w Las Vegas też. “W Sony Electronics planujemy obecnie osobiście dołączyć do CES 2022, a także zaoferujemy cyfrową opcję na nasze wydarzenie prasowe”, powiedział rzecznik Sony Electronics w czwartek e-mailem. “Mając na uwadze bezpieczeństwo, nadal uważnie monitorujemy ewoluującą sytuację COVID-19 i wariantów.” 

Organizatorzy CES są nieugięci, że pokaz może trwać, pomimo większej części imprezy w Internecie. W tym tygodniu MediaLink, firma doradcza zarządzana przez CEO Michaela Kassana, postanowiła przenieść “c Space” na całkowicie wirtualną prezentację. C Space to miejsce, w którym wiele agencji reklamowych, firm technologicznych i marek mówi o innowacjach. Facebook, Twitter, TikTok i inni zwykle pojawiają się w C Space, odbywającym się w Aria Resort And Casino, nawet bardziej niż w głównym Centrum Kongresowym Las Vegas. Centrum Kongresowe to miejsce, w którym znajduje się serce electronics show.

Jednak nawet Główni sponsorzy CES ponownie ocenili wyjazd do Las Vegas. W tym tygodniu Intel, Lenovo, T-Mobile, AT&T i IBM zdecydowały się nie uczestniczyć osobiście w targach CES. Są wśród ” wyróżnionych wystawców.”

Tymczasem Impreza otwierająca MediaLink, która zawsze jest jednym z najgorętszych biletów na CES-goers, została odwołana, podobnie jak ekskluzywna Kolacja wykonawcza MediaLink.

Person persistence

Firmy zaczęły ponownie rozważać udział w targach CES, które mają się odbyć od stycznia. 5 do 8, po gwałtownym wzroście w przypadkach omikronowego wariantu COVID-19. Organizatorzy CES od początku mówili, że zaplanowali hybrydowe wydarzenie, częściowo wirtualne i częściowo na żywo. CES współpracował z Web Summit, popularną Europejską konferencją technologiczną, aby gościć części electronics show, przemówienia i panele online. Przed omicron, CES miał nadzieję, że osobiście frekwencja osiągnie około 50% poziomów sprzed pandemii. W styczniu 2020, CES odbył się tuż przed pierwszym zamknięciem COVID w Ameryce Północnej w marcu, a około 170,000 osób pojechało do Las Vegas na ten pokaz.

“CES 2022 odbędzie się osobiście w dniach 5-8 stycznia w Las Vegas z silnymi środkami bezpieczeństwa, a nasz dostęp cyfrowy jest również dostępny dla osób, które nie chcą lub nie mogą podróżować do Las Vegas”, powiedział CTA w swoim najnowszym oświadczeniu na temat stanu programu. “Naszą misją jest zwołanie branży i danie tym, którzy nie mogą osobiście uczestniczyć w targach, możliwości cyfrowego doświadczania magii targów CES.”

CES ma wymagania dotyczące bezpieczeństwa i maskowania, a organizatorzy dają uczestnikom bezpłatne szybkie testy, zachęcając do testowania przed wejściem do kluczowych obszarów pokazu.

Główne marki są na harmonogramie, w tym producentów samochodów, elektroniki i produktów konsumenckich. P & G, na przykład, planuje zaprezentować Tide, OralB, środki do czyszczenia domu i produkty kosmetyczne. Firma ma już wirtualną wersję swojego pokazu CES, który opracowała na ubiegłoroczne internetowe targi CES. Przestrzeń internetowa nazywa się P & G Life Lab. Od czwartku P & G nie zwracała się z prośbą o komentarz do swoich najnowszych planów.

Maytal Levi, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Procter & Gamble, powiedział Ad Age W niedawnym wywiadzie telefonicznym. “Więc nasze plany nie zmieniły się, jeśli chodzi o to, jak się pojawimy. Oczywiście będziemy stosować się do wskazówek CES na temat wszelkich zmian, które nastąpią między teraz a potem, ponieważ jak wiecie pandemia może zmienić się w każdej chwili.”

Scaled back

Terence Kawaja, CEO Luma Partners, firmy doradztwa finansowego koncentrującej się na technologii i reklamie, obserwuje kaskadę odwołań napływających z całej branży. Kawaja powiedział, że mniej ludzi może nawet prowadzić do lepszego doświadczenia na ziemi. “Myślę, że impreza nadal się dzieje, tylko ze zmniejszoną frekwencją” – powiedział Kawaja. “Kto wie, może być lepiej. Pamiętam, że w 2018 roku Cannes miało dużą pullback frekwencji o 30%, co zaowocowało lepszym wydarzeniem z mniejszą liczbą linii.”

Na początku tego miesiąca Jean Foster, starszy wiceprezes ds. marketingu i Komunikacji w CTA, powiedział Ad Age, że CES planuje transmisję na żywo z przemówień i około jednej trzeciej paneli. Reszta programu będzie dostępna na żądanie w Internecie po krótkim oknie po tym, jak pojawił się na żywo na CES, Foster powiedział. “Oprogramowanie Web Summit było naprawdę ukierunkowane bardziej na to środowisko, w którym ludzie będą fizycznie, a także ludzie dołączą do wydarzenia cyfrowo” – powiedział Foster.

Świat reklamy, który zwykle widzi, że wiele agencji reklamowych i ich klienci marki udają się do Las Vegas na CES, miał mniej powodów, aby wziąć udział, ponieważ firmy wycofały się. Marla Kaplowitz, CEO I prezes 4A ‘ s, ad industry trade group, powiedziała, że słyszy: “sprzedawcy są sfrustrowani brakiem osobistych możliwości łączenia się z ludźmi i budowania relacji, ponieważ nie jest to praktycznie to samo.”

Kaplowitz miał wziąć udział w panelu z IBM Watson Advertising w celu omówienia stronniczości w reklamie. Panel jest teraz wirtualny, ale twórcom elektroniki trudniej byłoby przejść do prezentacji Online produktu-powiedział Kaplowitz.

“To naprawdę trudne dla wystawców, aby przejść do Wirtualnego,” Kaplowitz powiedział. “Trudno było przeprowadzić odpowiednie demonstracje produktów, gdy częścią korzyści płynących z targów CES i Convention center jest możliwość bezpośredniej i osobistej ekspozycji.”