Usługa naprawy poczty w pikselach Google podobno skompromitowała Zdjęcia i konta

Nieuczciwy personel naprawczy nie ogranicza się do żadnej firmy. Według The Verge, autor i programista Jane McGonigal powiedział, że jej konta internetowe zostały naruszone po wysłaniu jej Pixel 5a do Google w celu świadczenia usług. Intruz uzyskał dostęp do usług Google, Dropbox i innego konta e-mail, a dzienniki aktywności wskazywały na dostęp do pół-ujawniających zdjęć w pozornej próbie ” znalezienia aktów.”

McGonigal zauważyła, że stało się to długo po tym, jak jej telefon pozornie zniknął z placówki Google i pomimo wysiłków, aby wyczyścić telefon i zablokować go za pomocą systemu Google. Nie mogła włączyć telefonu, tak jak normalnie wykonywałaby reset. Sprawca tymczasem dołożył wszelkich starań, aby zatrzeć swoje ślady, oznaczając alerty bezpieczeństwa Google jako spam, a nawet usuwając te powiadomienia na zapasowych kontach e-mail.

Google potwierdziło ,że” bada ” roszczenie. McGonigal usłyszał to samo za pośrednictwem nieoficjalnych źródeł, ale nie skontaktowano się z nim w momencie pisania tego tekstu. To już drugi taki raport w ciągu dwóch tygodni.

Zarzut podkreśla problemy z obsługą poczty. Nie zawsze możesz ufać, że technicy będą szanować Twoją prywatność i nie zawsze masz pewność, że możesz wyczyścić swoje dane. Wsparcie detaliczne również nie jest gwarancją. Oprócz znajomości technik, którym można zaufać, jedynym niezawodnym rozwiązaniem jest samodzielna naprawa urządzenia — a to nie jest praktyczne dla wielu osób.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.