Kolejnym Chromecastem Google z Google TV może być model budżetu 1080p

Google mówi się, że opracowuje nowy Chromecast skierowany do ludzi, którzy nie splurged na telewizorze 4K. Według Protokół, urządzenie low-end będzie wykorzystywać interfejs Google TV i zawierać pilota, a także maksymalną rozdzielczość 1080p.

Urządzenie, które można nazwać Chromecast HD z Google TV, mówi się, że jest w stanie dekodować kodek wideo AV1 (coś, co Chromecast obsługujący 4K z Google TV nie obsługuje na poziomie sprzętowym). Wydaje się prawdopodobne, że, biorąc pod uwagę niższą rozdzielczość wyjściową, urządzenie będzie kosztować mniej niż 50 dolarów Chromecast z Google TV.

Minęło ponad trzy lata, odkąd Google zaprezentowało Chromecasta trzeciej generacji 1080p. To urządzenie, które jest nadal dostępne za $ 30, nie ma pilota i nie oferuje żadnych natywnych aplikacji. Biorąc pod uwagę, że Roku i Amazon sprzedają urządzenia do przesyłania strumieniowego 1080p za mniej niż $50, prawdopodobnie nadszedł czas, aby Google wprowadził niższy Chromecast z interfejsem Google TV UI, zdalną, a może nawet kompatybilność stadionów.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszeliśmy o kluczach Chromecasta o nazwie kodowej ” Boreal.” 9to5 Google w zeszłym tygodniu poinformowano, że Google pracuje nad urządzeniem o tej nazwie, ale nie wspomniano o specyfikacjach.

Nie jest jasne, czy i kiedy Google planuje wydać Chromecast HD z Google TV (lub jak to się nazywa). Nie wydaje się dość splashy wystarczająco, aby być zaprezentowane na corocznej imprezie sprzętowej jesień, ale, jak Protokół uwagi: firma zadebiutowała niektóre urządzenia na konferencji programistów We / Wy, która zazwyczaj odbywa się w maju. Inne ostatnie plotki sugerują, że pierwszy smartwatch marki Google i Pixel 6a może przybyć w tym czasie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.