Podobno składany Pixel Google może mieć starsze Aparaty niż Pixel 6

Po kilku latach pracy nad prototypami Google planuje wydać Składany piksel w 2022 roku. Według 9to5Google ‘ s głębokie zanurzenie w aktualnej Kamery Google APK, telefon o nazwie kodowej Pipit. Chociaż nie ma wielu konkretnych szczegółów na temat tego, jak wygląda składany lub jak działa, APK zaoferował kilka wglądów w konfigurację aparatu Pipit.

Pozornie, główny aparat będzie miał 12.2 MP czujnik Google używane w swoich urządzeniach między Pixel 3 i Pixel 5. Nowa linia Pixel 6, W międzyczasie, wykorzystuje kamerę GN1 50MP.

Mówi się, że Pipit (lub Pixel Fold, lub cokolwiek to będzie nazywać) używa tego samego ultraszerokiego czujnika 12MP IMX386 jako obecnych pikseli, a także dwóch przednich czujników 8MP IMX355. Prawdopodobnie będzie jeden z tych po każdej stronie ciała, więc ludzie mogą robić selfie, niezależnie od tego, czy urządzenie jest złożone, czy rozłożone.

Sensowne jest to, że główna kamera może nie być tak potężna, jak ta w ofercie Pixel 6. Te telefony mają wystający Pasek z tyłu, aby zapewnić czujnikom kamery wystarczająco dużo miejsca. Rozmiar jest większym problemem na składanym niż smartfon w stylu płyty, biorąc pod uwagę, że jest dwa razy grubszy, gdy jest zamknięty. Tak więc czujniki kamery o szczuplejszym profilu mogą być w tym przypadku preferowane przez Google.

Samsung w swoich składankach zastosował także mniejsze Aparaty niż w flagowych urządzeniach z serii S. Samsung Galaxy Z Fold 3, na przykład, nie ma tak potężnych aparatów jak Galaxy S21 lineup.

W innym miejscu APK zawiera termin ” isPixel2022Foldable.”To przyzwoita wskazówka, że Google planuje wydać składane urządzenie w przyszłym roku, biorąc pod uwagę, jak Google użył podobnej terminologii w odniesieniu do poprzednich modeli pikseli.

Jeśli to coś warte, Google niedawno ogłosił wersję Androida przeznaczoną dla tabletów i foldables. Firma planuje wydać pierwszą publiczną wersję Androida 12L w przyszłym roku”, w czasie kolejnej fali tabletów i foldables z Androidem 12.” 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.