Grubhub chce ci powiedzieć, co myślisz o jedzeniu

Słowo to jest częścią nowego “leksykonu”, który Grubhub stworzył, aby opisać, jak się czujesz, gdy dostajesz dokładnie to, czego pragniesz-powiedział znany Friedericks. Inne słowa, takie jak “chewphoria”, “fantasnack”, “pizahhh”, “meatitation” i “eggzilaration”, również próbują dołączyć do częściej używanego “hangry”.” 

Podczas gdy konkurenci marki–tacy jak Uber Eats i DoorDash-koncentrują się na wygodzie lub różnorodności, Grubhub stara się “stworzyć coś, co kultura mogłaby uchwycić, aby konsumenci mogli uczynić to swoim własnym”, powiedział Friedericks.

Grubhub chce “łączyć gości z jedzeniem”, według wiceprezesa Grubhuba i szefa Brand and Creative Bena Whitla, zamiast ” budować relacje transakcyjne.”Ta strategia nawiązywania kontaktów z klientami jest zgodna z gwarancją Grubhub, która gwarantuje przyszłe korzyści, takie jak rabaty w przypadku problemów z dostawą lub ceną zamówienia.

Chociaż kampania obejmuje cały kraj, skupia się na Nowym Jorku. Grubhub nawiązał współpracę z Howardem Sternem, aby wyemitować audycje na żywo i wcześniej nagrany spot w audycji radiowej Sterna. 

Według Whitla firmy Grubhub, oprócz odwoływania się do kultury dostarczania żywności w Nowym Jorku, marka koncentruje się również na Nowym Jorku, aby dotrzeć do większości pozostałych użytkowników bezszwowych, którzy znajdują się głównie w obszarze tri-state. Grubhub połączył się z Seamless w 2013 roku i wycofuje się z używania nazwy Seamless. 

Rozpoczynając tę kampanię już teraz, rok po tym, jak została przejęta przez Just Eat z Amsterdamu Takeaway.com NV za 7,3 mld dolarów, marka chce również zapoznać klientów z nowym kolorem (pomarańczowy) i nowym logo (ikona domu). Oprócz jednej innej kampanii skupiającej się na sportowcach zimowych, jest to główna kampania Grubhuba na ten kwartał.

Latem Marka prowadziła kampanię, w której podziękowała restauracjom, podkreślając je jako kamień węgielny ich działalności– ” bez ciebie nie bylibyśmy Grubhub. Bylibyśmy po prostu hub-powiedział w jednym miejscu. 

Jeden (mały?) rzecz: nowe spoty Grubhuba to dźwięk dzwonka do drzwi, za który dyrektor Ubera przepraszał w zeszłym tygodniu po tym, jak właściciele psów skarżyli się, że ich psy są nadmiernie podekscytowane. Friedericks powiedziała, że czuje to samo ze swoim psem-ale zauważyła, że Dzwonek Do Drzwi wiąże się z tym “emocjonalnym momentem”, kiedy słyszysz nadchodzące jedzenie.