Połowa użytkowników Twittera uważa, że zbyt wiele humoru marek wydaje się przestarzałe

Marki na Twitterze mogą być spowodowane ponowną oceną sposobu interakcji z fanami, zwłaszcza w odniesieniu do dźwięków, których używają.

Mimo że większość użytkowników opisuje konta marki jako” zabawne “i” zabawne”, jedna na dwie osoby uważa, że nadmierne poleganie na humorze może okazać się przestarzałe, zgodnie z #RealTalk, nowym raportem przeprowadzonym przez Twitter na temat postrzegania marki na swojej platformie.

Gigant mediów społecznościowych przeanalizował 5000 tweetów na temat marek, z których trendy zostały zbadane i przetestowane na 16 000 użytkowników we współpracy z firmą badawczą Sparkler. Twitter współpracował również z platformą Pulsar audience intelligence, aby skanować każdy tweet z 20 głównych marek w ciągu ostatnich trzech lat. Podczas gdy raport został opublikowany w zeszłym tygodniu, badanie Sparkler zostało przeprowadzone między majem a czerwcem 2021.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.

Odkrycie, że humor może się zestarzeć, powinno służyć jako ostrzeżenie dla marek, które uważają, że dobre zaangażowanie jest zabawnym zaangażowaniem. Wystarczy zapytać Pabsta Blue Ribbon, który w tym miesiącu miał do czynienia z luzem po tym, jak pracownik zrobił serię x-rated tweetów szydzących z suchego stycznia na oficjalnym rączce społecznej. Podczas gdy tweety stały się wirusowe, marka była wyraźnie niezadowolona, szybko usunęła większość dowodów, a także wydała przeprosiny za chamskie zachowanie.