Honda prezentuje najnowszą wersję swojego “autonomicznego pojazdu roboczego”

Na targach CES 2018 Honda zaprezentowała kilka koncepcji robotów mobilnych towarzyszących. Rusza do przodu z co najmniej jednym z nich, autonomicznym pojazdem, który może zjechać z drogi. Honda i firma inżynierska Black & Veatch przeprowadzają prace nad autonomicznym pojazdem roboczym drugiej generacji (AWV) na placu budowy paneli słonecznych.

Był to pierwszy test w terenie, w którym kilka AWV pracowało razem. Pojazdy holowały przyczepy i przewoziły materiały budowlane, wodę i inne materiały eksploatacyjne na terenie o powierzchni 1000 akrów. AWV może przenosić ładowność do 399 kg (880 Funtów) i holować przyczepę o łącznej masie 750 kg (1,653 funtów).

W filmie, który pokazuje AWVs, pracownik Black & Veatch zauważa, że podróżowanie po tak dużej witrynie może trochę potrwać. Tak więc załadowanie pojazdów materiałami i wysłanie ich w inne miejsce może zwiększyć wydajność i skrócić czas podróży pracowników, uwalniając ich do pracy nad innymi rzeczami.

Honda stworzyła mapę witryny w wysokiej rozdzielczości, aby operatorzy mogli ustawić punkty początkowe i końcowe dla AWV. Mówi, że pojazdy zatrzymały się w centymetrach od celu. Oprócz autonomicznego działania AWV może być zdalnie sterowany.

Firma twierdzi, że pojazd może pracować do ośmiu godzin na jednym ładowaniu, nawet w środowisku o wysokiej temperaturze. AWV wykorzystuje szereg czujników do nawigacji, w tym GPS, radar i LiDAR, a także kamery 3D do zdalnego monitorowania. Honda mówi, że nawet przy maksymalnej ładowności, AWV ma zasięg do 27.9 mil, w zależności od przypadku użycia.

Producent ma na celu poprawę wydajności i konstrukcji AMV, ponieważ iteracje na prototypie (wygląda trochę uroczo, jak jest). Może oferować również możliwość dodawania załączników i narzędzi. Honda nie ujawniła jeszcze planów wydania komercyjnej wersji AMV.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.