Horizon Media sprzedaje mniejszościowy pakiet akcji, po raz pierwszy przyciągając inwestorów z zewnątrz

“Myślę, że obie firmy zapewniają ogromne relacje handlowe i powiązania na całym świecie”, powiedział Koenigsberg o Temasek i LionTree. “Obie firmy zapewniają silne możliwości rozwoju korporacyjnego, jeśli chcemy wyjść i stać się bardziej agresywni z perspektywy akwizycji, a Temasek ma ogromne relacje na całym świecie z wieloma różnymi rodzajami firm.”

Największy udział w portfelu Temasek o wartości 283 mld USD w marcu przypadał na usługi finansowe, a następnie na telekomunikację, media i technologię. 

Wiadomość ta pojawia się prawie miesiąc po otwarciu przez Horizon pierwszego międzynarodowego biura w Kanadzie. Chociaż Horizon był w przeszłości częścią globalnych boisk, stanie się” bardziej agresywny globalnie”, co oznacza również potencjalnie otwarcie innych biur na całym świecie, potwierdził Koenigsberg. 

Koenigsberg od dawna postrzegał pełną niezależność agencji jako zaletę, ale był otwarty na wady, które również przynosi. 

“Nie jestem tak silny na świecie”, powiedział Ad Age w zeszłym roku. “Innym minusem jest … fakt, że nie mam publicznie wymienianej waluty czasami mnie zranił.” 

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Do tej pory konsultanci w branży postrzegają ruch Horizon jako upgrade dla agencji mediowej.

“Jest to bardzo strategiczny krok do współpracy z firmą wartą 300 miliardów dolarów, koncentrującą się poza USA” -powiedział Greg Paull, dyrektor i współzałożyciel R3. “Wielką szansą dla Horizon jest zbudowanie głębszej i szerszej ławki narzędzi i talentów. Głębiej w określonych obszarach, takich jak programmatic i data oraz szerzej w sensie globalnego zasięgu. Temasek, z głębokimi kieszeniami i międzynarodowym nastawieniem, może być pozytywnym partnerem we wspieraniu tego.”

“W tym roku coraz częściej recenzje mediów, takich jak Coca-Cola, Kering i Philips, stają się bardziej globalne” – dodał Paull.  Horizon jest w strategicznej niekorzystnej sytuacji dla tez pomimo ich silnej obecności w USA. Ten ruch da im ścieżkę do przodu, aby uzyskać dostęp w przyszłości.”

Allen & Company była doradcą finansowym, a Loeb & Loeb doradcą prawnym Horizon Media. Cleary Gottlieb Steen & Hamilton była doradcą prawnym firmy Temasek.