Jak avocado z Meksyku wykorzystuje Super Bowl do pozyskiwania danych z pierwszej ręki

Super Bowl – za aż 6,5 miliona dolarów za 30-sekundową reklamę-od dawna uważany jest za grę świadomości dla marek, której celem jest dotarcie do największej grupy konsumentów w tym samym czasie iw otoczeniu, w którym nie pomijają reklam. Budowanie marki było sercem kampanii Super Bowl, ale w tym roku awokado z Meksyku szuka również sposobów na wykorzystanie swojej reklamy Big Game, aby lepiej zidentyfikować swoich konsumentów i, co najważniejsze, skierować ich do zakupu. 

Marka produce, która powróci do wielkiej gry w tym roku po 2021 roku, wprowadza cyfrowe doświadczenie wypełnione zakupowymi punktami styku, które skierują konsumentów do miejsc zakupu. O nazwie “House of Goodness”, aktywacja będzie również zawierać 30-sekundowe miejsce Super Bowl firmy, przepisy guacamole, loterie i selfie z gospodarzem i byłym rozgrywającym NFL Drew Brees.

RSVP dla Ad Age ‘ s Super Bowl event w lutym. 8 at AdAge.com/InDepthSuperBowl.

W centrum tej kampanii znajduje się nowa strategia marketingowa, która łączy metryki marki i wydajności. Nazwane “brandformance” jest podejściem, które opiera się na rozwijaniu solidnych profili konsumenckich, powiedziała Ivonne Kinser, wiceprezes ds. marketingu i innowacji w avocados z Meksyku.

Profile te są tworzone na podstawie własnych danych, które kampania będzie starała się pozyskać za pośrednictwem treści dostępnych do zakupu. Każda reklama społecznościowa i cyfrowa w “domu dobroci” jest portalem do zakupu awokado. Powered by a deal with e-commerce software MikMak, który sam współpracował z platformą danych LiveRamp, Avocados z Meksyku otrzyma szczegółowy widok konsumentów, którzy są skłonni do zakupu, w tym psychograficzne (cechy na atrybutach psychologicznych), informacje demograficzne i behawioralne.