Jak marki muszą się zachowywać na rynku “post-purpose”

Szwedzki producent żywności Owsiany mógł otworzyć rynek mleka roślinnego prowokacyjnymi, ale humorystycznymi sloganami, takimi jak” made for humans”, ale ponieważ mleko roślinne przechodzi z niszy do głównego nurtu, wydaje się, że traci przyczepność. Oatly ‘ s do-good-talk I down-To-earth marketing stoją w strasznym kontraście do pozywania konkurentów i podejmowania inwestycji od Trumpa wspierającego Blackstone. A może inny cel-a może raczej dinozaur—Bodyshop? Czy jest tak świadomy w porównaniu z Soush lub challenger markami, takimi jak Handmade Soap Company? Kiedy rzucisz pierwszy kamień jako marka nastawiona na wartość lub aktywistka, zostaniesz odsłonięty jako mieszkający w szklanym domu. Aktywizm marki, podobnie jak wielkie idealistyczne ruchy polityczne naszych czasów, takie jak komunizm, w końcu wypali i zademonstruje to, co wszyscy wiemy: my ludzie jesteśmy wadliwi, podobnie jak marki.

Rzucanie kamieniami wróci do ciebie jak bumerang. Co powiesz na zmianę perspektywy? To, co marki z sukcesem mogą zrobić w coraz większym rynku post-purpose, to objąć przeciętnego Amerykanina szukającego prostych rozwiązań, aby żyć bardziej ekologicznie, zaoszczędzić pieniądze lub zamknąć stałą wegańską rant Nastolatka. Ludzie nie kupują już tego, co robisz i dlaczego to robisz (wartości stały się towarem), ale zamiast tego, kim możesz im pomóc stać się: troskliwym tatą uczącym syna, aby przestał kupować wodę butelkowaną i zamiast tego poszedł do naciśnięcia przycisku SodaStream. Świadoma matka pomaga córce zrozumieć umiejętności finansowe jeden grosz w skarbonce na raz. Bardzo niewielu z nas budzi się rano z ambicją ratowania świata, budzimy się, aby pójść się wysikać, a następnie (czasami) aktywnie naciskamy mały przycisk spłukiwania.

Jeśli Twoja marka jest prawdziwym aktywistą, może nadszedł czas, aby przestać wytykać palcami jak wybrane Patagonia noszące zadufane w sobie plemię, a zamiast tego stworzyć ruch integracyjny, który naprawdę umożliwi wszystkim Amerykanom, wszystkim mieszkańcom blue planet Earth udział w zmianie. Dla mnie inkluzywność jest kamieniem węgielnym zrównoważonego rozwoju, albo obawiam się, że “to wszystko ludzie” dla Twojego biznesu—i naszej wspólnej przyszłości.

Dowiedz się więcej od Thomasa Kolstera na temat celu marketing bubble w Ad Age Next: CMO w przyszłym tygodniu. Zarejestruj się już teraz i zobacz pełną agendę na stronie AdAge.com/NextCMO.