Jak Kup teraz, zapłać później marka Affirm buduje buzz w tym sezonie wakacyjnym

Jedną z największych historii wzrostu w handlu detalicznym jest wzrost ruchu buy now, pay later, w którym konsumenci opóźniają płatności za towary z czasem w ratach, a nie płacą całkowicie z góry. W ostatnich miesiącach marki w przestrzeni kosmicznej, takie jak Afterpay i Zip (wcześniej był znany jako QuadPay w USA), opublikowały kampanie marki na dużą skalę w celu budowania świadomości. Teraz, gdy sezon sprzedaży wakacyjnej się nagrzewa, Marka płatności z San Francisco rozpoczyna nową kampanię reklamową.

Marketing jest nadal kluczowym wyróżnikiem, jeśli chodzi o edukację klienta, według Eriki White, wiceprezesa ds. marketingu i komunikacji.

“Chociaż ta branża stała się o wiele gorętsza, rozwijała się naprawdę szybko, wciąż jest wiele osób, które tego nie rozumieją—świadomość kategorii i świadomość wszystkich marek w niej zawartych nadal pozostaje stosunkowo niska”, powiedział White, przemawiając w niedawnym odcinku krótkiego podcastu marketera. “Musimy więc robić storytelling i musimy robić właściwe storytelling, nie tylko po to, aby edukować konsumentów na temat branży, ale o tym, kim jesteśmy, a zwłaszcza o tym, dlaczego uważamy, że Afirm jest inny.”