Jak CMOs i prezesi mogą się lepiej dogadać

Wybierz WŁAŚCIWEGO szefa

Matchmaking działa w obie strony. CMOs powinny zweryfikować swojego przyszłego szefa, tak samo jak CEO kandydatów na CMO. “U podstaw tego są wspólne wartości” – powiedział Forbus. Kieruje się spostrzeżeniami i analizami i chciała szefa, który to docenia. “Uwielbiam myśl o tym, że konsument jest teraz i gdzie będzie w przyszłości, a nie tam, gdzie był” – powiedziała. “Dostosowywanie się do ciebie jest tym, co mnie napędza i wiedziałem, że Ann będzie taka.” 

Użyj trenera

Jedną z pierwszych rzeczy, które Mukherjee zrobiła, gdy dostała pracę CEO, było sprowadzenie trenera relacji korporacyjnych do pracy z liderami i ich bezpośrednimi raportami. Mimo że Forbus i Mukherjee wcześniej pracowali razem podczas poprzednich przerw w karierze, obaj nauczyli się nowych rzeczy o sobie podczas tego procesu.  

“To naprawdę pomogło nam z tą szybkością zaufania, gdy przeszliśmy do naprawdę ważnych inicjatyw zmieniających, które wymagały od nas szybkiej i niezależnej pracy”, powiedział Forbus. “A nawet jeśli doszło do błędnego kroku lub decyzji, która nie była właściwa, powszechne było przekonanie, że to nie jest czyjś plan— to było rzeczywiście w służbie naszej wspólnej wizji, więc było to coś, co po prostu musieliśmy poprawić i nauczyć się.”

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

Nie zarządzaj mikromarządami

Jako były CMO, Mukherjee jest ekspertem w dziedzinie marketingu. Ale unika mikrozarządzania Forbus. “Gdy już zrozumiesz, jak wygląda doskonałość, jak mierzy się wydajność, musisz zaufać swojemu CMO” – powiedział Mukherjee. “A potem stajesz się Forum Konsultacyjnym dla CMO. Musisz być dopasowany do wartości i tego, co się liczy, a kiedy to zrobisz, reszta sama się wypracuje.”

Mów w języku

Jeśli marketer chce zdobyć szacunek w C-suite, musi mówić. CMOs ” tak naprawdę nie mówią językiem biznesu zbyt dobrze, a to był problem. To prowadzi do braku wiarygodności w C-suite ” – powiedział Forbus. Nauczyła się używać języka, takiego jak zwrot z inwestycji lub gra w “moneyball” z analityką. “Słyszę rzeczy od mojego dyrektora finansowego, nigdy nie słyszałem, aby marketer tak mówił”