Jak widzowie CTV uosabiają prawdziwą różnorodność marek

W czasach poprzedzających COVID rok 2020 miał być rokiem, w którym streaming wideo ostatecznie przejął przemysł telewizyjny. Zaledwie kilka dni od 2022 r. rewolucja przechodzi w ewolucję: starsi nadawcy, tacy jak NBC (Peacock), CBS (Paramount+ i Pluto TV) i Fox (Tubi), uruchomili lub nabyli własne sklepy wideo na żądanie z reklamami (AVOD) lub hybrydowe subskrypcje wideo na żądanie (SVOD)/AVOD w odpowiedzi na wzrost gigantów SVOD, takich jak Netflix, Amazon Prime Video, Hulu i Disney+. Ekosystem reklamy telewizyjnej odszedł od tradycyjnych wskaźników pomiarowych w poszukiwaniu rozwiązań wieloplatformowych, dzięki czemu reklamodawcy mogą śledzić widza i konsumenta z ekranu na ekran i platformy liniowej do strumieniowej. 

W branży reklamowej kwestie różnorodności, równości i integracji są nadal najważniejsze-w rzeczywistości “różnorodność” została uznana przez Stowarzyszenie krajowych reklamodawców za słowo roku 2021, pokonując “bez ciasteczek”, “metaverse” i “customer experience”. Platforma reklamowa Magnite opublikowała niedawno badanie “CTV jest dla wszystkich”, które bada, w jaki sposób tradycyjna oglądalność telewizji zmniejszyła się w skali, jej publiczność nadal się starzeje i staje się coraz bardziej jednorodna. W przeciwieństwie do tego, jak publiczność CTV wzrosła, uchwyciła bardziej zróżnicowaną demografię. Katie Evans, Dyrektor Operacyjny Magnite, podzieliła się szczegółami raportu w Ad Age Next: Streaming w listopadzie. 

Odzwierciedlenie różnorodności Ameryki

“Nasze badania wykazały, że publiczność CTV lepiej odzwierciedla populację USA w wielu czynnikach demograficznych, w tym wieku i rasy, w porównaniu z telewizją liniową”, mówi Evans. “Ważne jest, aby marki zaczęły analizować dywersyfikację swoich budżetów, aby upewnić się, że docierają do konsumentów, do których naprawdę chcą dotrzeć.”

Według badań Magnite ‘ a, publiczność CTV odzwierciedla zróżnicowaną populację Ameryki, podczas gdy tradycyjna publiczność telewizyjna wypacza białych i starszych-54% tradycyjnych widzów telewizyjnych ma ponad 55 lat—iw konsekwencji poniżej-dostarcza przeciwko czarnej, latynoskiej i azjatyckiej publiczności oraz 18 – do 40-latków. Badanie wykazało również, że gospodarstwa domowe CTV są bardziej narażone na wielopokoleniowość niż tradycyjne gospodarstwa domowe telewizyjne. Według nowych badań przeprowadzonych przez firmę badawczą Horowitz, Czarne gospodarstwa domowe coraz częściej przecinają przewód w szybszym tempie niż inne. Jednym z czynników, które prawdopodobnie kształtują sposób, w jaki czarni Amerykanie oglądają treści, jest dostępność kulturalnego programowania, przy czym 60% czarnych konsumentów twierdzi, że ogląda treści specjalnie dostosowane do czarnych odbiorców co najmniej raz w tygodniu.

Więcej oglądania CTV, więcej możliwości reklamy CTV

Bingeathon, który rozpoczął się w pierwszym roku pandemii lockdown przeniósł się do 2021, ale zgodnie z oczekiwaniami, streaming zdominował nawyki oglądania. “W ciągu ostatniego roku jedną z głównych różnic, które widzieliśmy, było to, że chociaż ludzie oglądali telewizję częściej, widzowie CTV zgłaszali oglądanie 50% więcej niż tradycyjni widzowie telewizyjni”, mówi Evans.

Pokazy SVOD niewątpliwie wydają się dominować w wirtualnych rozmowach w mediach społecznościowych ,ale “CTV z reklamą jest teraz oglądane prawie tak samo, jak treści bez reklam obsługiwane przez subskrypcję”, mówi Evans. “Widzowie zasadniczo mówią, że nie mają nic przeciwko oglądaniu reklam w zamian za dostęp do treści, a wiele usług oferuje ten wybór konsumentom.”Odbiorcy CTV chętniej dzielą się informacjami, aby otrzymywać odpowiednie reklamy, bardziejy, aby zwrócić uwagę na ukierunkowane reklamy i dwa razy częściej dokonać zakupu po obejrzeniu reklamy niż tradycyjni widzowie telewizyjni, zgodnie z badaniem Magnite. 

Bardziej zaufane środowisko 

Zaskakującym objawieniem z badań była coraz bardziej negatywna opinia telewidzów na temat mediów społecznościowych, niezależnie od tego, czy są to widzowie telewizji tradycyjnej, czy telewizji CTV. Ponieważ wśród konsumentów wzrosły partyjne przekonania polityczne, 37% widzów CTV twierdzi, że nie ufa mediom społecznościowym bardziej niż rok temu. Pomimo nacisku na podkreślanie filmów marki w mediach społecznościowych, 60% użytkowników CTV, którzy również korzystają z mediów społecznościowych, twierdzi, że nie ogląda profesjonalnie wyprodukowanych treści na tych platformach, zazwyczaj preferując oglądanie CTV dla takich treści. A tylko 21% użytkowników CTV prawdopodobnie zwróci uwagę na reklamę wideo w mediach społecznościowych.

“Istnieje wyraźna różnica w sposobie myślenia, gdy konsument ogląda telewizję CTV, a gdy przewija media społecznościowe, co przekłada się na sukces tej reklamy”, mówi Evans. “CTV zapewnia konsumentom bardziej zaufane środowisko dostępu do angażujących treści i zapewnia reklamodawcom bardziej kontrolowany ekosystem do łączenia się z konsumentami.”

Aby uzyskać więcej informacji, pobierz raport Magnite ” CTV jest dla każdego.”