Jak zmienić NFT w doświadczenie

Podczas gdy wielu konsumentów wciąż próbuje owinąć głowy wokół tego, czym są NFTs, inni w świecie reklamy, kreatywności i technologii entuzjastycznie je przyjęli. Nawet firmy od Crock-Pot do McDonald ‘ s uczyniły NFTs częścią swojego programu marketingowego. Do tej pory takie pomysły były w dużej mierze proste, skupione na dziełach sztuki cyfrowej. Ale marki badające sposoby na wykorzystanie swoich pomysłów NFT poza wirtualnością mogą czerpać inspirację z Dreamverse, zapowiadanego jako ” pierwszy w historii festiwal sztuki i muzyki NFT.”

Subskrybuj Ad Age, aby otrzymywać najnowsze wiadomości reklamowe i marketingowe. 

Dreamverse było satelitą trzeciej odsłony NFT w zeszłym tygodniu.NYC, coroczna tygodniowa konferencja w Nowym Jorku na temat wszystkich rzeczy, które nie są wymienne. Było to szczególnie triumfalne święto po roku rosnących emocji związanych z zasobami cyfrowymi, takimi jak NFTs i metaverse. Szacunki dotyczące NFT na 2021 r.Wydarzenie w Nowym Jorku odnotowało rekordową frekwencję na około 5000 uczestników uczestniczących w panelach obejmujących wszystko, od budowania społeczności po Przestrzeń Kosmiczną. 

Dreamverse próbował przejść od intelektualizacji do urzeczywistnienia dzięki wielowymiarowemu, rzeczywistemu doświadczeniu skoncentrowanemu na NFTs. Nagłówek? Inauguracyjna prezentacja NFT Beeple ‘a” Everydays: The First 5000 Days”, która sprzedała się za rekordowe 69 milionów dolarów w Christie ‘ s W marcu.

Dreamverse było pomysłem Metapurse, firmy inwestycyjnej NFT i studia produkcyjnego założonego przez Metakovana (aka Vignesh Sundaresan), przedsiębiorcę blockchain, który kupił NFT Beeple i agencję eventową Eventique. Było to dwuczęściowe doświadczenie obejmujące Galerię Sztuki w ciągu dnia i imprezę w nocy, odbywające się w zeszły czwartek w jaskiniowym, byłym klubie nocnym Terminal 5 w nowojorskiej dzielnicy Hell ‘ S Kitchen. Festiwal zapowiadał zderzenie sztuki, muzyki i technologii i zgromadził ponad 150 twórców NFT, których kuratorami byli: Josie Bellini, Mattia Cuttini, Hackatao, Judy Mam, Metageist, Alotta Money, Skeenee, Snowfro, Sparrow i Angie Taylor.