Jak WMX zmienia przyszłość kultury muzycznej i reklamy

Muzyka i marketing szły w parze od początków obu branż. Niezależnie od innowacji technologicznych i zmian społecznych, które rozwinęły i zakłóciły obie firmy, niektóre podstawowe prawdy pozostają tak aktualne dzisiaj, jak w ubiegłym wieku: muzyka jest bardziej popularna niż kiedykolwiek, nic nie napędza komunikacji tak szybko i głęboko jak dobrze dobrana piosenka, połączenie między artystami i fanami jest niepodobne do żadnej w kulturze popularnej, a marki, które budują partnerstwa z tymi artystami, mogą nawiązać bezcenne długotrwałe relacje z ich pasjonatami.

Według niedawnego ekskluzywnego badania Harris Poll przeprowadzonego dla Ad Age, 37% słuchaczy muzyki jest bardziej skłonnych do zakupu od marki, która współpracuje z muzykiem, który im się podoba.  Słuchacze Gen Z i millennial są jeszcze bardziej skłonni do faworyzowania marek wspieranych przez swoich ulubionych muzyków. “Pluralities powiedział, że słysząc ulubioną piosenkę w reklamie sprawia, że są bardziej skłonni do zakupów dla tej marki (49% vs 41% starszych słuchaczy), podobnie jak muzyk będący jej rzecznikiem (46% vs 31%)”, Harris Poll CEO Will Johnson pisze w artykule Ad Age opinion na temat ankiety. “I to nie tylko kwestia celebrytów: pozamuzyczne poparcie dla gwiazd wpłynęłoby tylko na 32% generałów Zers i millenialsów.”

Młodsi fani muzyki również oddalają się od tradycyjnych mediów-56% generałów i milenialsów odkrywa nową muzykę w mediach społecznościowych w porównaniu z 40% starszych słuchaczy lub na platformach streamingowych (51% vs 38%). Bliższe spojrzenie na fanów muzyki na niektórych z najszybciej rozwijających się platform społecznościowych pokazuje, że marketerzy muszą przyjąć bardziej niuansowe, wieloplatformowe podejście do dotarcia do tej publiczności: prawie 60% użytkowników platform takich jak Twitch, TikTok i Snapchat częściej kupuje lub używa marki, która zawiera piosenkę, którą lubią w swoich reklamach, wynika z ankiety.

Zwinne i niezależne od kanału podejście do docierania do klientów tam, gdzie są-innymi słowy, tam, gdzie jest to dla nich wygodne-jest jedną z największych lekcji, których wszystkie branże nauczyły się podczas pandemii, a pomysł ten był na pierwszym planie, gdy Warner Music Group (WMG) stworzyło nasze nowe przedsięwzięcie.

 

Przedstawiamy WMX

Wartość muzyki—i artystów, którzy ją tworzą-zarówno dla marek, jak i fanów nie ulega wątpliwości. Do tej pory brakowało odpowiedniej platformy do bezproblemowego łączenia artystów, marek i fanów, co przynosi korzyści wszystkim.

Wejdź do WMX, pierwszej w swoim rodzaju branży kultury muzycznej, mediów i treści w Warner Music Group. Jak niedawno omówiłem na Ad Age Studio 30 Live, WMX jest zbudowany na trzech filarach, które odróżniają nas od innych w przestrzeni muzycznej i brandingowej:

  • Bezpośredni dostęp do artystów: Warner Music zawsze wspierało artystów i dostarczało najwyższej jakości usługi; WMX opiera się na tym, pomagając artystom rozszerzać swoje marki i łączyć się z fanami na nowe sposoby, dając jednocześnie społeczności reklamowej możliwość dotarcia do bardzo pożądanej publiczności, której nie mogą znaleźć nigdzie indziej.
  • Posiadane i obsługiwane treści z wielokrotnie nagradzaną fabułą: wśród naszych nieruchomości są Upraxx, strona z kulturą i muzyką młodzieżową, Songkick, aplikacja do odkrywania koncertów, która obejmuje pełne spektrum wydarzeń muzycznych, od wycieczek po festiwale; HipHopDX, strona zarówno dla wiadomości hip-hopowych,jak i odkryć; i Cover Nation, bardzo zaangażowana publiczność artystów i fanów coverów. Ponadto mamy nagradzaną zawartość studio, które zostało nazwane Digiday ‘ s Best In House Content/Brand Studio of 2021.
  • Masowa skala: jako część globalnej sieci Warner Music, WMX dociera do ponad 249 milionów unikalnych widzów miesięcznie na całym świecie i prawie 50 miliardów miesięcznie globalnych odsłon na różnych platformach.

 

Ciągnięcie rzeczy razem z CONNEX

Marki nie byłyby w stanie wykorzystać tych przełomowych aktywów bez odpowiednich narzędzi. Firma WMX stworzyła Connex, nowe narzędzie do przetwarzania danych, które gromadzi miliardy sygnałów, które codziennie otrzymujemy od naszych odbiorców, w łatwy do odczytania pulpit nawigacyjny, który jest również zgodny ze wszystkimi najbardziej rygorystycznymi politykami prywatności danych. Connex pozwala reklamodawcom zrozumieć, gdzie najlepiej dopasować swoją markę Do artystów i fanów z portfolio Warner Music.

Widzieliśmy to już z kilkoma partnerami. Na przykład, generał Mills przyszedł do nas z wyzwaniem “hacking tween boredom” poprzez kreatywną, muzyczną kampanię dla Cinnamon Toast Crunch. W tym celu pop-punkowy zespół Meet me at the Altar stworzył interaktywny teledysk do utworu ” Cinnamojis.”Był niezwykle udany zarówno dla Artysty, jak i dla marki, zdobywając prawie 30 milionów wyświetleń.  

 

Wspieranie kolejnej fali kreatywności

W miarę jak fani muzyki będą nadal korzystać z coraz bardziej innowacyjnych technologii, marketerzy będą musieli rozszerzyć zakres swoich kampanii, aby spotkać się z nimi w dowolnym miejscu, czy to w mediach społecznościowych,w e-sporcie i grach, NFTs lub czymkolwiek innym.

Po zaledwie kilku tygodniach od premiery WMX, widzieliśmy już zdecydowanie pozytywne opinie. Cieszymy się, że możemy utrzymać dynamikę, wspierając łączność i kreatywność oraz łącząc artystów, odbiorców i reklamodawców w potężny sposób.  

 

Aby uzyskać więcej informacji o WMX, zobacz Ad Age Studio 30 Live: From Evolution to Revolution: How Music Is Driving the Next Generation of Creative Content.