Super duży pulpit HP Omen 45L ma nowy rodzaj systemu chłodzenia

Na targach CES firma HP zaprezentowała najnowszą linię systemów do gier, w tym wieżę z nowym rodzajem systemu chłodzenia. Pulpit Omen 45L (który wyciekł kilka miesięcy temu) ma komorę kriogeniczną umieszczoną nad główną obudową.

Urządzenie zawiera do 360 mm chłodnicę cieczy AiO i może pobierać zimniejsze powietrze z zewnątrz systemu, aby schłodzić chłodnicę zamiast powietrza z głównego wnętrza (które jest podgrzewane przez procesor, kartę graficzną i inne komponenty). HP twierdzi, że może to obniżyć temperaturę procesora o kolejne sześć stopni Celsjusza w porównaniu z identycznymi modelami, które nie mają komory kriogenicznej.

HP

45L to ulepszona wersja pulpitu 40L, który ma jeden wentylator mniej 120 mm i nie ma komory kriogenicznej, choć nie jest tak wysoki. Nowszy model ma 21,85 cala (55,5 centymetra) wysokości, a HP zauważa, że komora kriogeniczna może być używana jako uchwyt w stylu Gamecube.

HP sprawiło, że modernizacja komponentów była prosta, ponieważ 45L ma przednie i boczne panele, które można usunąć bez użycia narzędzi. Są zamki, aby utrzymać panele na miejscu. Pulpit 45L będzie dostępny na stronie internetowej HP 5 stycznia (a później w Best Buy). Zaczyna się od $1,900. Ci, którzy wolą budować własne platformy, w najbliższych tygodniach będą mogli kupić obudowę ATX Omen 45L, w której znajduje się Komora kriogeniczna.

Również z przodu Omen, HP odświeżył pulpit 25l z dodatkowym wentylatorem przednim 120 mm, a także opcjonalnym szklanym panelem bocznym. Istnieje teraz opcja ceramicznego koloru białego,która jest pierwszą opcją dla komputerów Omen. Odnowiony 25L powinien być dostępny tej wiosny. Ceny zostaną ujawnione później.

HP

Tymczasem HP ujawniło pierwszy desktop dla swojej średniej klasy marki Victus. 15L ma zwartą konstrukcję i jest dostępny w dwóch kolorach: Mica silver i ceramic white. Obudowa (z plastikiem z recyklingu w ramce i farbą na bazie wody) ma konfigurowalne logo RGB “Infinity mirror”.

Model 15L może pomieścić procesor graficzny NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti lub AMD Radeon RX 6600 XT. Jest kompatybilny z procesorami Intel Core i7 12. generacji i procesorami AMD Ryzen7 z serii 5000. Komputer Stacjonarny Victus 15L powinien być dostępny do lutego, a ceny zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.

HP

Ponadto firma HP zapowiedziała pierwszy monitor gamingowy Omen z obsługą HDMI 2.1. Monitor Do Gier Omen 27u 4K został zaprojektowany z myślą o najnowszych konsolach. Wyświetlacz 120 Hz ma częstotliwość odświeżania 1ms, VESA DisplayHDR 400 450 nitów jasności i prawdziwy 8-bitowy kolor. 

HP notes jest to pierwszy monitor Omen z czterostronną mikro-ramką, która powinna kłaść większy nacisk na ekran. Monitor zacznie się od $700 i powinien być dostępny na wiosnę.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.