HTC Vive prezentuje tracker nadgarstka VR dla zestawu słuchawkowego Focus 3

HTC Vive ujawniło tracker nadgarstka dla swojego zestawu słuchawkowego Focus 3. Urządzenie jest o 85 procent mniejsze i o 50 procent lżejsze niż Kontroler Vive Focus 3.

Marka mówi, że poręczny może śledzić rękę od opuszków palców do łokcia. Kamery Focus 3 mogą monitorować Diody LED w celu samodzielnego śledzenia. W związku z tym przymocowanie trackera nadgarstka do obiektu pozwala zestawowi słuchawkowemu śledzić go z sześcioma stopniami swobody.

Za pomocą danych o wysokiej częstotliwości IMU (inertial measurement unit) i zaawansowanego modelu kinematycznego, Focus 3 będzie nadal znał dokładną pozycję dłoni i nadgarstka, gdy tracker nie znajduje się w linii wzroku kamer. Może również przewidzieć Twoją pozę, więc jeśli, na przykład, sięgasz za głowę rakietą tenisową, aby zagrać w smash shot, zestaw słuchawkowy powinien nadal dobrze wiedzieć, co robisz.

Vive Wrist Tracker zostanie wydany na początku 2022 roku, począwszy od USA. To kosztuje $129 / €129 / £119. HTC Vive zaprezentowało również nowe akcesoria do Focusa 3, w tym ładowarkę do wielu akumulatorów i etui do ładowania, w celu skrócenia czasu przestojów między sesjami.

Śledź najnowsze wiadomości z targów CES 2022 tutaj.!

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.