Nielegalna usługa przesyłania strumieniowego filmów Popcorn Time się wyłącza

Popcorn Time, aplikacja, która była kiedyś popularna do tworzenia pirackich filmów tak łatwe, jak oglądanie Netflix, został zamknięty. Jego pierwotni twórcy zrezygnowali z usługi i porzucili projekt zaledwie kilka dni po uruchomieniu w 2014 roku. Ale ponieważ projekt był open source, inni programiści byli w stanie kontynuować tam, gdzie skończyli, i został zabity i ożywiony jeszcze kilka razy od tego czasu. Okaże się, czy Czas Popcorn jest już na dobre, ale wygląda na to, że największym czynnikiem przyczyniającym się do jego ostatniego upadku jest malejące zainteresowanie aplikacją.

Na swojej stronie internetowej twórcy opublikowali Wykres wyszukiwania” popcorn time ” w ciągu ostatnich siedmiu lat. Podczas gdy aplikacja cieszyła się mnóstwem wyszukiwań w miesiącach po premierze w 2015 roku, wykres pokazuje gwałtowny spadek zainteresowania do 2016 roku. Jego popularność nadal słabnąć, i nigdy tak naprawdę nie odzyskane po tym, przynajmniej w oparciu o Google Trends. 

Według Bloomberg Grupa stojąca za popcornem Time ogłosiła swoje zamknięcie w e-mailu. Chociaż nie powiedzieli, Czy działania organów ścigania były czynnikiem stojącym za ich decyzją o zamknięciu aplikacji tym razem, Popcorn Time miał szczotki z prawem w przeszłości. Oryginalna wersja mogła zostać zamknięta po zaangażowaniu się władz, a Hollywood studios pozwało nawet indywidualnych użytkowników, którzy rzekomo pobierali i udostępniali kopie filmów nielegalnie. 

Deweloperzy związani z Popcorn Time wcześniej mówili o tym, że sami nie są odpowiedzialni za piractwo, ponieważ serwis w rzeczywistości nie zawiera żadnych treści. Zamiast tego opierał się na systemie udostępniania peer-to-peer i umożliwiał użytkownikom dostęp do treści hostowanych na komputerach innych osób.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.