Wewnętrzne agencje rosły podczas COVID-19

Pomimo pandemii COVID-19, liczba agencji wewnętrznych wzrosła, podobnie jak liczba pracowników agencji wewnętrznych, zgodnie z najnowszym raportem produktywności i pandemii opublikowanym przez Forum agencji wewnętrznych (IHAF).

Raport, który został przeprowadzony we współpracy z Forrester research, obejmował 265 firm, w tym Caterpillar, Experian, HP Inc., Nestlé i PwC. Spośród wszystkich ankietowanych firm, 77% stwierdziło, że ma agencje wewnętrzne—wzrost o 7% od 2019 roku. Według raportu, 47 procent agencji wewnętrznych powiedział, że dodał do swojej listy, podczas gdy 38% pozostało takie same. 

Dane wskazywały, że 80% firm zgłosiło, że przyniosło więcej zadań marketingowych we własnym zakresie, a 50% twierdzi, że wzrost został wywołany bezpośrednio przez pandemię. Według Jay Pattisalla, głównego analityka Forrester, kierownictwo mediów wewnętrznych ma możliwość wykorzystania strategii mediów cyfrowych, technologii reklamowych i danych do przejęcia kontroli nad budżetami i programami medialnymi. 

“Ostatecznie marketerzy chcą lepiej zrozumieć, w jaki sposób wydawane są budżety mediów. Wewnętrzna wiedza medialna zapewnia tę widoczność”, powiedział Pattisall w oświadczeniu. 

Zawieszenie wydarzeń na żywo i eksperymentalny marketing sprawiły, że 71 proc. ankietowanych agencji skierowało swoją uwagę z tradycyjnych mediów drukowanych na cyfrowe.

“Wewnętrzne zespoły były przygotowane do poradzenia sobie z niemal całkowitym przejściem na technologię cyfrową, które miało miejsce w trakcie pandemii, i zrobiły to bez utraty rytmu” -powiedziała Emily Foster, dyrektor IHAF.